Určite sama dobre vieš, že po rozchode a zlomenom srdci len ťažko objavuješ dôveru voči mužom a nové vzťahy môžu byť spočiatku trochu chaotické. Na jednej strane by si sa aj chcela opäť zaľúbiť a veriť v lásku, no stále sa v kútiku duše bojíš, že ťa zradí a že sa scenár bude opakovať.

Tento článok možno pomôže aj mužom, ktorí budú mať dočinenia so ženou, ktorá sa na začiatku vzťahu správa čudne a nevedia si vysvetliť, prečo to tak je. Niekedy ide práve o zlomené srdce a takéto správanie je pre ňu typické.

Nechce hovoriť o svojej minulosti

Ak sa jej opýtaš na jej minulosť, predošlé vzťahy a skúsenosti, nechce ti nič prezradiť. Môže to byť aj z toho dôvodu, že je ten pohľad stále ubližuje a nie je s tým vyrovnaná. Netreba na ňu tlačiť.

Má pochybnosti, či to s ňou myslí muž vážne

V novom vzťahu má asi každá žena pochybnosti o tom, či to s ňou muž myslí vážne alebo ide len o chvíľkové potešenie. Žena, ktorá si prešla náročným rozchodom, má takýchto pochybností dvojnásobne viac. Potrebuje byť uisťovaná, že sa to naozaj deje a že po jej boku stojí niekto, kto má o ňu reálny záujem.

Nechce sa hneď viazať

Chvíľu jej potrvá, kým sa bude chcieť viazať a urobiť ďalší krok, ktorý by potvrdzoval vážnosť vzťahu. Týka sa to aj prespávania alebo presťahovania. Musí naozaj pocítiť, že to s ňou muž myslí vážne.

Nerada plánuje ďalekú budúcnosť

To, čo je dnes, tu zajtra už byť nemusí. Pochopila to sama na vlastnej koži, preto radšej nič veľké neplánuje. Nechce zažiť opäť ten pocit, že by sa na niečo tešila, no ostala by len sklamaná. Radšej žije prítomným okamihom a obzerá sa okolo seba.

Veľmi často nad všetkým premýšľa

Takáto žena je neustále zahĺbená do svojich vlastných myšlienok, kde si vytvára zoznamy pre a proti novému vzťahu. Premýšľa nad tým, čo ju čaká a či je naozaj pripravená. Pomoc od ostatných prijme len zriedka, všetko si potrebuje ujasniť ona sama.

Snaží sa muža od seba odohnať

Veľmi často sa stáva aj to, že žena od seba začne muža odháňať aj napriek tomu, že je im spolu dobre. Robí to kvôli obavám o to, že by sa mohla zopakovať minulosť a zranené srdce. Muž musí byť v tomto prípade trpezlivý a nevzdať sa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.