Koniec kamarátstva

Nikto nám nevie zaručiť, že naše priateľstvá budú trvať večne. Avšak v niektorých prípadoch to je aj dobré, pretože sa občas ocitneme v spoločnosti veľmi toxických ľudí. Ako teda rozpoznať, že prichádza koniec kamarátstva?

Tieto 4 znaky ti to odhalia.

Nepáčiš sa sama sebe, keď si v ich spoločnosti

Pokiaľ si s nimi, tak si zlá, možno aj agresívna, každého ohováraš, závidíš, jednoducho, zobúdzajú sa v tebe tvoje najhoršie vlastnosti. Avšak pokiaľ s nimi nie si, tak si úplne iná. Možno bývaš občas toxická, ale nie až tak.

A toto sa ti na sebe nepáči, nespoznávaš sa a nechceš sa takto správať. Preto by si mala radšej držať odstup od ľudí, ktorí v tebe vyvolávajú takéto emócie, nie sú pre teba.

Nerovnocenný vzťah

Rovnocennosť v kamarátskom vzťahu? Aká rovnocennosť? Pokiaľ si tvoji kamoši od teba stále niečo požičiavajú a nevrátia ti to, pokiaľ robíš pre váš vzťah oveľa viac ako oni, tak to o kamarátstve nie je a postupne sa to blíži ku koncu.

Mnohí z nás si myslia, že o rovnocennosti sa dá rozprávať len v partnerskom vzťahu, ale mýlia sa. Je rovnako dôležitá aj medzi kamarátmi a nedá sa bez toho vybudovať ozajstné priateľstvo. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife