Aj na teba sa z každej strany valia fotografie a videá žien, ktoré makajú na svojej postave a vyzerajú, že to ide veľmi jednoducho, no ty nechápeš, ako je to možné? Pýtaš sa samej seba, či aj ty na to máš alebo ti len chýba motivácia?

Musíš si uvedomiť, že všetko je to iba v hlave. Ak v nej nemáš zakorenené isté zásady, nikdy nebudeš rovnako disciplinovaná. Musíš sa nimi riadiť rovnako ako tie, ktorých vytrvalosť a výsledky obdivuješ. O aké zásady ide?

Aj malý úspech sa ráta

Jeden z najčastejších problémov, kvôli ktorému svoju cestu vzdá veľa ľudí, je pocit, že ak nedosiahnu svoj hlavný cieľ, zlyhali. Treba si však uvedomiť, či už chudneš alebo pracuješ na spevnení či kondičke, že každý jeden úspech sa počíta.

Pomaly ďalej zájdeš. Zabehla si včera iba 50 metrov a dnes 70, aj keď si chcela 100? Nie je náhodou aj tých 70 viac ako 50? Ak sa netešíš zo svojho progresu, len ťažko ťa bude čakať vytúžený cieľ.

Vidieť cieľ je hlavnou motiváciou

Samozrejme, mať pred očami svoj hlavný veľký cieľ, je tou najlepšou motiváciou. Vždy však pri ňom mysli reálne. Do úvahy musíš brať svoje možnosti a schopnosti, ako aj iné faktory. Nemôžeš si ráno povedať, že za mesiac schudneš 4 kilá a na jeho konci upadnúť do depresie, pretože si zhodila „iba“ 2.

Vizualizácia cieľa ti môže tiež pomôcť. Napríklad, predstav si, aké krásne letné šaty si kúpiš, keď sa ti podarí schudnúť. Alebo, že sa budeš môcť zúčastniť maratónu, po ktorom túžiš, keď budeš trpezlivo trénovať.

STOP negatívnemu mysleniu

Negativizmus a stres nepatria do života ľudí, ktorí sa starajú nie len o svoje telo, ale aj psychiku. Práve tieto faktory môžu častokrát za to, že budeš stáť na mieste a budú ťa brzdiť v progrese. A nejde len o túto oblasť, ale život všeobecne.

Keď sa naučíš hľadať vo veciach to dobré, keď sa prestaneš na všetko mračiť, začne sa ti dariť v každom smere. Lebo veta „všetko je to v hlave“ sa naozaj nehovorí iba tak.

Pravidelnosť a systém

Nebudeme si klamať, všetko nepôjde ľahko. Ženy, ktoré sú ti motiváciou, a ktoré tak obdivuješ, majú určite svoj vlastný systém a pravidlá, ktoré sa snažia dodržiavať. Aj ty sa musíš naučiť byť na seba prísnejšia v určitých ohľadoch, ak chceš dosiahnuť výsledky.

Sprav si plán, urči si hranice, no hlavne, nezabúdaj, že všetko v zdravej miere, aby to nemalo opäť iba opačný účinok.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.