pinterest.com

Milý M,

prišiel si do môjho života úplne náhodne,  keby nebolo jedného znudeného dievčaťa, asi by si tam ani nepatril. Pamätám si deň, kedy si mi napísal. Bola sobota, takto pred rokom. Bola som znudená zo svojho života a od teba som očakávala, že ho zmeníš.

Zmenil si. Ani si nevieš predstaviť ako.

Noc čo noc som trávila písaním si s tebou. Bol si ako moja bútľavá vŕba. Boli sme od seba 200 kilometrov, a tak som sa ti nebála povedať nič. Vedel si o všetkom. Vedel si o mojich problémoch, o mojich láskach, o mojich vášňach, podporoval si ma vo všetkom, čo som chcela robiť. Bol si tu deň čo deň. Smiala som sa úprimne, vtedy to ešte nebolelo. Vedela som, že ty si človek, ktorý zostane v mojom živote navždy. Dobre … aspoň som si to nahovárala. Teraz viem, že to nie je pravda. Nemohol si zostať v mojom živote navždy. Bol si len jednou kapitolou v mojom živote, aby si ma veľa vecí naučil.

6925953-girl-hair-smile-nature-field-grass pexels.com

Zmenil si mi život. Predtým … predtým som bola dievča bez nárokov. Prijala  som všetko, čo prišlo. No ty si ma naučil, že musím mať nejaké nároky. Že musím byť niekto, kto pozná svoju cenu.

Často si vravel, že keď svoju cenu spoznám, nebudem sa s tebou viac baviť. Zabudnem na teba. Nechcela som veriť, že to tak bude, no stalo sa.

Zmenil si mi pohľad na svet. Na život. Na ľudí.

Od teba som sa naučila, že netreba mať predsudky pred ľuďmi.

Zistila som, akého chcem partnera po svojom boku. Ukázal si mi, aký si. Zlý chlapec, ktorý chce za každú cenu dosiahnuť to svoje. A ver mi, hoci si mi vravel, že dievčatá chcú práve to, ja asi taká nie som. Nechcem takého človeka.

Zmenil si, alebo si do veľkej  miery ovplyvnil, kam sa bude môj život uberať. Psychológia. To je moje. Chcem pochopiť komplikovaných ľudí. Tak, ako sa mi to pri tebe nepodarilo a sklamala som ťa.  A čo ty vieš, možno raz budem chápať INFJ a všetky tvoje vymyslené rečičky.

screen-shot-2016-08-30-at-1-37-50-pm thoughtcatalog.com

Kvôli tebe som sa vzoprela mame. Neviem prečo som to urobila, vtedy som asi nerozmýšľala (smiech). Ale viem, že by som to už nikdy neurobila.

Zmenil si mi život v tom, že moja mama stratila vo mňa dôveru. Ťažko sa to buduje naspäť. Sakra ťažko.

A čo je najhlavnejšie, zmenil si mi život v tom, že som zmenila svoje myslenie. Raz si mi povedal, že „byť šťastný“ nie je tlačidlo on/off. No ja viem, že „byť šťastný“ sa dá. Tvoje negatívne myslenie a pesimistické myšlienky a názory ma utvrdili v tom, že chcem byť šťastná. Že byť optimistkou, je to, čím chcem byť. Že byť šťastnou ma napĺňa. 

Zmenil si mi život tým, že kebyže ťa nepoznám, nikdy by som nezažila to, čo s tebou. Si jedinečný, to budem tvrdiť stále. Ale pre mňa nie. Pre niekoho iného, a ja ťa tomu dievčaťu teraz s radosťou prenechám.

Alone-Sad-Girls-hd-photos picswalls.com

Veľa o tebe premýšľam. Nevedela som, akoby som to dostala na povrch. No dúfam, že teraz ti už nebude patriť ani jedna moja myšlienka.

Ďakujem, že si bol v mojom živote a takto ho zmenil.

No si minulosť.

Do mojej budúcnosti nepatríš.

Asi to tak malo byť …

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating