Nezaslúžiš si lásku, ktorá je menej, než očakávaš. Vyhýbaj sa láske, ktorá ti nedá to, čo potrebuješ.

Ak ti niekto povedal, že by si sa mala uspokojiť s málom, nepočúvaj ho. Dúfam, že vieš, že si zaslúžiš všetko, pretože ide o teba. Iba o teba. Niekomu by možno stačilo málo, no ak vieš, že tebe nie, tak povedz hlasné „nie“.

Zaslúžiš si presne takú lásku, po akej túžiš.

Nezaslúžiš si lásku, ktorá je len polovičná. Nezaslúžiš si lásku, kde ty dávaš a ona berie. Nezaslúžiš si lásku, kde nemôžeš byť sama sebou. Nezaslúžiš si lásku, ktorá nevie ako ťa milovať.

zdroj: Photo by Allef Vinicius on Unsplash.com

Ty si zaslúžiš lásku, pri ktorej sa budeš cítiť milovaná každý deň. Zaslúžiš si nájsť niekoho, kto sa o teba zaujíma. Kto bude pri tebe stáť, hoci to bude zlé a možno spolu nebudete vidieť východisko. Pokúsite sa spolu bojovať – a to je láska, ktorú si zaslúžiš.

Vyhni sa takej láske, ktorá ťa bude vyčerpávať. Pri ktorej budeš mať pocit, že sa snažíš len ty a nebudeš vidieť svetlý bod.

Nezaslúžiš si niekoho, kto sa o teba nebude zaujímať a kto si na teba nájde čas len vtedy, keď to bude vyhovovať jemu. Nezaslúžiš si, aby si niekomu slúžila len na vyplnenie voľného času a na zábavu.

Zaslúžiš si niekoho, kto za tebou pôjde aj 200 km, len aby ťa videl a povedal ti, že ťa miluje. Budeš tak vedieť, že za neho hovoria ako slová, tak aj činy. Takáto je láska, ktorú si zaslúžiš.

Prosím, vyhni sa láske, ktorú si nezaslúžiš. Ktorá ťa bude podceňovať a ktorá sa ti bude vysmievať. O tom naozaj láska nie je. Láska je o podpore, o dôvere, o maličkostiach a o záujme. Nemôžeš sa uspokojiť s niekým, kto na teba nebude pyšný a kto nebude vidieť tvoju hodnotu. Kto sa nad teba bude vyvyšovať.

Dúfam, že vieš, že si zaslúžiš celú lásku. Bezpodmienečnú.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.