unsplash.com

Každá z nás už určite okúsila kúzlo rozchodu. Popasovali sme sa s bolesťou, slzami a nesmiernym trápením či už išlo o ukončenie vzťahu z našej alebo partnerovej strany. Začali sme odznova s čistým štítom. Aspoň sme si to mysleli a presviedčali o tejto pravde aj naše okolie. Tak naivne sme verili, že keď prestaneme chodievať cez uličky minulosti, nedobehne nás.

Bohužiaľ, naša minulosť momentálne trénuje na svoj prvý polmaratón, takže na pokoj v duši môžeme zabudnúť. Namiesto toho si však môžeme obuť svoje najlepšie bežecké tenisky a utekať ako len vládzeme alebo sa jej môžeme postaviť tvárou v tvár a čeliť pocitom, ktoré sme uzamkli do najhlbšej komnaty nášho vnútra.

unsplash.com

Zástava srdca, potenie dlaní, roztrasený hlas. Tieto a mnohé iné príznaky nás sprevádzajú pri stretnutí s bývalým priateľom. Znie to možno divne, ale keď mu hľadíme do tváre, už necítime zlosť. Cítime spojenie, ktoré tu kedysi bolo. Cítime však, že toto prebádané územie nám už nemá čo ponúknuť. Cítime, že je skutočne v poriadku, že sme túto knihu uzavreli a odložili do našej knižnice bývalých lások. Niekde v hĺbke nášho srdca však vieme, že okolo tohto človeka už nikdy neprejdeme po ulici len tak bez povšimnutia. Čo ak nás naše bývalé lásky začnú stretávať akosi často?

Existuje nejaký recept na zvládnutie emócií, ktoré nami lomcujú pri každom náhodnom stretnutí s bývalým majiteľom nášho srdca?

unsplash.com

Ponúkame vám nenáročný recept, ktorý zvládne každá žena, dokonca aj tá, ktorá si radšej obed kúpi, ako uvarí 🙂

Elixír prežitia náhodných stretnutí s bývalým

SUROVINY:

3 šálky odhodlania

5 šálok vnútornej sily

1 šálka ľútosti (s tou to nikdy netreba preháňať)

2 šálky vtipných rečí

1 kg kladných odpovedí na jeho otázky o tom ako sa máte a ako sa vám bez neho darí

1 ks tabletka na upokojenie (pokiaľ to bude nevyhnutné)

1 ks kreditná karta na kúpu nových topánok, ktoré vás dokonale ukľudnia

1 ks úsmev (ten noste pri sebe stále, pretože je viac než možné, že práve na ulici môžete stretnúť niekoho, pri kom už tento elixír potrebovať nebudete)

POSTUP: Všetky suroviny vo svojej mysli zmiešame dokopy, necháme na noc odstáť v našej rozohriatej hlave. Ráno, keď je už náš elixír prežitia hotový, nechávame ho naďalej v našej hlave, no jednu polievkovú lyžicu presunieme aj do nášho srdca. Je totiž veľmi zraniteľné. Pokiaľ sa necítime vo svojej koži, doprajeme srdcu aj dve až tri polievkové lyžice tejto čarovnej zmesi. Aplikujeme pri každom náhodnom stretnutí.

TIPY: Spánok. Ten je pri účinnosti elixíru veľmi dôležitý, preto ho netreba podceňovať. V prípade jeho nedostatku sa môžu objaviť slabšie účinky elixíru, a to by sme rozhodne nechceli.

pexels.com

Svoju minulosť neovplyvníme, no dokážeme si vytvoriť takú úžasnú prítomnosť a budúcnosť, že naša sladká história zhorí závisťou. Tak čo, ideme do toho? Nasaďme si ten najkrajší úsmev všetkých čias a vykročme do ulíc vyrovnané so svojimi dejinami a pripravené na nové bitky o našu vysnívanú budúcnosť. Dajme už prosím zbohom našim duchom minulosti…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife