Zíde z očí, zíde z mysle.

Jedni súhlasia, iní namietajú.

Podľa mojich skromných skúseností viem, že tí, ktorí stále namietajú, sú neustále v akomsi kolobehu nádejí, že stav „oddelenia“ dvoch ľudí je stále zvrátiteľný. Tí, ktorí súhlasia, už len s úsmevom prisvedčia, pretože najťažšie chvíle si už skrátka prežili a „oddelenie“ je nezvrátiteľné. Rešpektujú ho a sú tak spokojní.

Aj ja som bola.

pexels.com

Pekne po poriadku.

Bol si mojou láskou , zlatom, miláčikom…Hoci si nebol moja prvá láska, ani môj prvý milenec, bol si tým prvým, ktorého romantici nazývajú – osudovým. Neviem, či je osudový len jeden alebo ním môžu byť aj viacerí. Každopádne bol si mužom, s ktorým som chcela deti, dom a pri ňom tujky. Takú klasiku.

Ako to už býva, odišiel si. Problémy medzi nami ostali nevypovedané. Proste si zlyhal. Vraj si ma chcel ochrániť, ale nie. O tom to nebolo. Odišiel si, lebo to bolo ľahšie. Vždy si si predsa vybral tú ľahšiu cestu.

Svet išiel ďalej. Môj svet, tvoj svet…

…no odrazu som ťa stretla. Po rokoch. Po čase, kedy som si k sebe pustila iných mužov. Do srdca, do postele, do myšlienok. Keď už oni vo mne zanechali stopy a tú po tebe už nebolo cítiť.
Tak vtedy som ťa stretla.

pexels.com

Bolo to nečakané a bolo to milé.

Pýtaš sa, prečo o tebe hovorím? Lebo odvtedy na teba myslím. Myslím na nás – na náš niekdajší život. Myslím na to, ako sa máš a či si tie čistiace prostriedky kupoval do kúpeľne teba a tvojej novej ženy. Spomínam…spomínam na teba, keď si mi upiekol tvarohový koláč, lebo som neurobila skúšku. Na cestoviny, ktoré som odvtedy nikdy nejedla a nikdy nedokázala navariť tak, ako ty. Dokonca myslím na ovocný šalát, ktorý si urobil vždy, keď sme pozerali film. Na noci, keď si rozprával nezmysly zo sna, na dni, keď sme od rána pili víno, opaľovali sa na dvore a presne tam, sme si dospelácky dokazovali svoju lásku.

pexels.com

Muž môj bývalý, ktorý mal byť zabudnutý, chýbaš mi….

Zišiel si z očí, zišiel si aj z mysle.

No nikdy si neodišiel z môjho vnútra. Nikdy nikto nenahradil tvoje miesto a nikdy nezaplnil to prázdno, čo ostalo po tebe.

Prosím ťa, ešte na slovíčko… Viem, že nie si romantik, ale, keď raz pochopíš, že som možno tá, s ktorou chceš zasadiť pár túj k domu, nájdi ma, lebo ja ti sľubujem, že už na teba nie som schopná zabudnúť…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.