unsplash.com

Trvalé a šťastné vzťahy majú niečo, čo tie krátkodobé ešte nestihli zistiť. A to je to, že láskavosť, pozornosť a veľkorysosť vo vzťahu, sú veľmi potrebné.

Väčšina vzťahov (alebo aj manželstiev) zlyhá práve na tom. Na tom, že nevenujú partnerovi dostatok pozornosti. Že sa o neho nezaujímajú. Že nevedia kde je, s kým je a čo robí. Vo viacerých vzťahoch chýba láskavosť a porozumenie. Chýba tam odpúšťanie chýb. Všetci vieme, že nikto nie je dokonalý, a preto si myslím, že druhé šance si zaslúži každý z nás.

zdroj: unsplash.com

Ak chceš mať aj ty šťastný vzťah, ktorý bude trvať dlho, prosím, venuj dosť pozornosti svojmu partnerovi. Venuj mu aspoň 30 minút denne, kedy sa budeš sústrediť len na neho. Kedy budete sedieť oproti sebe alebo vedľa seba a rozprávať sa. O tom, čo sa vám stalo cez deň. O tom, kam by ste zašli cez víkend. O tom, čo by ste radi urobili.

Môžeš potom skúsiť aj to, že sa budeš snažiť lepšie pochopiť jeho pocity. To je druhý krok. Vedieť sa vcítiť do toho druhého a pochopiť ho, prečo niektoré veci robí tak a niekedy reaguje inak. Pochopenie nášho partnera nám otvára dvere, ktoré vedú do láskavého vzťahu.

Občas, keď sa tvoj partner zachová zle, mala by si ho vypočuť. Pochopiť ho a nakoniec odpustiť. Možno to, čo urobil, nechcel urobiť naschával. Človek, ktorý ťa úprimne miluje, by ti predsa neublížil chcene. Človek, s ktorým žiješ v jednej domácnosti by sa snažil presný opak – snažil by sa o to, aby si sa mala dobre. A o to by si sa mala snažiť aj ty.

zdroj: unsplash.com

Samozrejme, niekedy prídu dni, kedy sa nedá byť milý, láskavý a pokorný človek. Niekedy prídu dni, kedy sa budeš musieť na svojho partnera nahnevať, kedy sa budete musieť pohádať. Kedy to inak nepôjde.

No ešte stále je tu komunikácia. Je dôležitá, pretože vedieť sa otvorene porozprávať s partnerom (o všetkých veciach, aké ti teraz napadnú) je niečo, čo sa často nevidí.

Snaž sa o to a naozaj bude tvoj vzťah šťastný.

 

Zdroj: businessinsider.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating