Slnko svieti a moja pokožka pomaly tmavne. Chce sa mi tancovať a spievať. Ach, milujem ten pocit. Žiarim ako jedna z hviezd na oblohe. Ani neviem prečo, ale je to fajn. Som ako tá najjasnejšia hviezda, ktorú zazrieš keď ideš spať. Je okolo mňa milión ďalších, no žiadna nie je tak jasná ako ja. Cítim sa tak voľná a zároveň tak silná. Lietam na oblohe a neviem zastaviť. Všetko zhora sa zdá byť tak malé. Pritom keď sa priblížiš, zrazu si malý ty. Som voľný vták, ktorý si môže odletieť kam chce.

Konečne! Nechcem zastať, chcem vidieť celý svet takto. Vidím veci čo som predtým nevidela. Tie maličkosti ma robia šťastnou. Vidím ich deň čo deň a ten pocit sa stále zvyšuje. Voda je tak čistá a prenikavo modrá. Kvapky padajúce na pokožku ma prinútia o ich pozornosť. Usmejem sa. Až je to nereálne. Piesok padá pomedzi moje prsty a je tak jemný, že sa nestačím diviť. Všetko je tak dokonalé. Konečne! Na tento pocit som čakala dlho. Tá búrka predtým stála za to, pretože ma dostala tam, kde som dnes. Kedysi som nemyslela, že zažijem pocit, ktorý zažívam dnes. Zažila som raj. Milujem tú krásu okolo mňa. Milujem keď prší a postavím sa do dažďa.pexels.com

zdroj: pexels.com

Presne o tom je život. Postaviť sa prekážke čelom vpred a naučiť sa tancovať v daždi. Nájsť tie krásne veci aj v ťažkostiach a zároveň z nich vyťažiť to najlepšie. Zniesť aj podraz ale nikdy ho nevrátiť. Ak ti niekto ublíži, neurob to aj ty. Nevysmej sa mu tiež. Neponíž ho a nesklam! No a čo, že to urobil on. Zamysli sa čo z toho získal on a čo ty. Nemusíš ísť s davom. Choď inou cestou. Vytvor si svoju vlastnú cestičku. Môže byť tŕnistá, časťami aj bolestivá. Pravdepodobne ňou pôjdeš sám. Ale ver mi, bude stáť za to. Na konci ťa môže čakať niečo, čo by si na tej normálnej nestretol. Bude ti dávať úplne iný význam ako doteraz. Chápeš to už? Si silnejší ako si myslíš! Všetko je len v tvojej hlave. Na tvojom prístupe. Je to o tvojich prioritách. Tak sa postav a ukáž svetu čo všetko znesieš.

Nie kvôli nim. Kvôli sebe. To čo ťa niekedy najviac zraňovalo, to ťa vie teraz posúvať vpred. To všetko zlé čo sa ti niekedy stalo malo svoj dôvod. A práve preto si dnes tým, kým máš naozaj byť. Vtedy môžeš byť na seba hrdý. „Pády sú taktiež víťazstvá, ktoré pochopíme až časom.“ Daný moment je niekedy priam nezvládnuteľný, no čas je najväčší učiteľ. Neprestávaj aj keď to bude bolieť a nebudeš vidieť zmysel. Ukáže sa práve v ten najneočakávanejší čas. Ale vieš čo? Budeš šťastný! To je podstatou života nie? Byť šťastný a iných robiť šťastnými. pexels.com

zdroj: pexels.com

Vtedy pocítiš raj, z ktorého odísť bude nemožné, pretože snívať bude vtedy už zbytočné. Sny sa stali realitou. Ty si ten sen, ja som ten sen.

Som ako tá najjasnejšia hviezda, ktorú zazrieš keď ideš spať. Je okolo mňa milión ďalších,no žiadna nie je tak jasná ako ja.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.