Citlivosť a precitlivelosť. Niekedy som si aj ja myslela, že je to niečo, čo je mojou slabosťou. Riadi ma zvnútra, neprináša mi do života nič dobré. Zmenila som uhol pohľadu. A mohla som to urobiť oveľa skôr.

Nie zrovna najružovejšou prechádzkou v živote som si uvedomila, že tento dar je mojou výhrou. Je mojou prednosťou. Je niečím, čo ma odlišuje od iných. Robí ma lepšou a múdrejšou.

Občas si beriem veci príliš k srdcu. Ak sa ma niekto pýtal na moje chyby, odpoveď bola jednoznačná – som príliš citlivá.  Skutočne som si myslela, že je to mojou chybou, že ma to robí nešťastnou, sklamanou dvojnásobne viac ako boli ostatní. Pripisovala som to tomu, pretože som mala zaslepené oči.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

zdroj: pixabay.com

Je pravdou, že niekedy sa ma veci dotknú viac ako ostatných, no teraz to beriem s nadhľadom. Kebyže nie som takou citlivou akou som, neberiem tento život tak ako beriem. Prežívam viac konkrétne okamihy, teším sa viac, dýcham viac. Vážim si veci a ľudí v mojom živote najviac ako len môžem. Zatváram oči častejšie, aby som cítila dotyk slnečných lúčov. Milujem západy slnka, no nie tak obyčajne. Ja milujem farby, milujem oblohu, srdce mi tancuje keď vidím krásnu súhru prírody a slnka. Keď kráčam po meste, všímam si ľudí. Prečo? Neviem. Všímam si ich či sú šťastní, všímam si mesto, budovy, cítim radosť. Som pokojná a spokojná.

zdroj: pixabay.com

Keby som mohla, skákala by som od šťastia od rána do večera. Je toľko krásnych vecí, ktoré sú okolo nás, no obyčajní ľudia to nevidia. Rovnako ako ja, aj ty máš to šťastie a vidíš, že veci, ktoré sa na prvý pohľad môžu zdať obyčajné, v sebe ukrývajú nevýslovnú krásu. Radujem sa z dažďa či kvietkov v tráve a teším sa keď je moja rodina šťastná. Verím, že aj ty. Viem, že to neprežívaš tak ako ostatní. Ty to cítiš omnoho viac.

A napriek tomu, že ma citlivosť robí niekedy trošku viac smutnejšou, čo je to v porovnaní s toľkou radosťou, ktorú dokážem prežívať z obyčajných vecí? Som vďačná za to, že toho môžem byť súčasťou. Takýchto ľudí na svete nie je veľa. Prežívaj naplno, smej sa čo najhlasnejšie, buď najšťastnejšou ako len najviac vieš byť. Nikdy sa nehanbi za svoju citlivosť, pretože ťa robí jedinečnou a neobyčajnou zároveň. Váž si tento dar, iní ho nemajú.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.