Pexels/Kampus Production

Bitie. To je ten správny názov toho, čo máme my ľudia rovnaké. Vo všetkom ostatnom je každý z nás svojim spôsobom iný a výnimočný. Neexistuje na tomto svete človek, ktorý by mohol kopírovať naše ja. O to viac je potrebné tieto rozdiely vnímať.

Obzvlášť vtedy, ak sa jedná o opačné pohlavie či naše drahé polovičky. Určite si spomínaš na tu chvíľu, kedy si sa doňho tak bezhlavo zamilovala. Proste to prišlo samo a nečakane. So spomienkami prichádzajú na rad presne tie veci a vlastnosti, ktorými si ťa získal.

Začiatky sú krásne azda u všetkých párov. U niektorých sú takými (alebo aspoň podobnými) aj rokmi, u ďalších zas stále o čosi krajšími. Vzájomným a postupným spoznávaním sa dokáže vzťah občas aj naštrbiť. Je to spôsobené práve tým, že každý z nás je iný. Mali by sme sa preto vzájomne prijať a rešpektovať aj chyby či zlozvyky, ktoré sú prirodzenou súčasťou nášho každodenného života. Samozrejme s mierou a do určitých hraníc.

Práve teraz, keď si sa zamyslela nad chvíľou, kedy sa vaše priateľské stretnutia zmenili na tú nedefinovateľnú zamilovanosť a lásku, napadajú ťa s nimi aj tie druhé, menej pozitívne. Áno, máte ich obaja a to v rôznych smeroch. Má ich každý z nás.

Ty si sa nad nimi len pousmiala, pretože vieš, že sú to tie, s ktorými ho dokážeš rešpektovať. Vlastne, ony by ti aj chýbali, avšak dajú sa zniesť, pretože sú chvíľkové a také prirodzené. Dôležité je, že nerobia vo vašom vzťahu pohromu a ty ani od neho neočakávaš, aby ich na sebe menil. Podobne je to aj u tvojej polovičky. Skrátka, ste na rovnakej vlnovej dĺžke a to je na tom skvelé.

Táto chvíľa však môže pripomenúť čosi obdobné aj tebe, ak si u svojho partnera začala vnímať takých negatívnejších vlastností a čŕt postupne viac. Prekážajú ti a rada by si ich u svojej polovičky vídala pomenej.  Aj to sa stáva a preto je potrebné na nich patrične pracovať. Človeka nie je možné zmeniť od základu, avšak ak druhá strana s nimi dokáže narábať tým spôsobom, aby smerovali k lepšiemu, je to ten lepší prípad. Samozrejme, ani v tomto prípade netreba zabúdať na hranice.

Pokiaľ sa však tvoj partner nemieni zmeniť a tvoju pomoc rázne odmieta, tvoja snaha bude zbytočná. Pretože nikdy nemôžeme chcieť niečo, čo ten druhý nehodlá zmeniť, urobiť alebo spraviť čo i len malý krôčik k tomu, aby bol vzťah o čosi lepším a krajším.

Takéto zmeny sa nerobia len pre prítomnosť, ony sa s vami oboma ponesú aj do budúcnosti. Preto, ak vnímaš, že to nejde i napriek tomu, že si sa o to snažila, potom ti už nemusíme hovoriť ako s týmto zväzkom naložiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating