instagram/charlyjordan

Pochop toto: Rodíme sa na svet s dokonalou osobnosťou, ktorá sa celý život vyvíja a rastie spolu s nami. Tvaruje sa a prosperuje s každým zdarom aj nezdarom v našom živote.

Muži sú lineárne bytosti, preto nevedia robiť viac vecí naraz. Preto sa nám občas zdajú až príliš chladnokrvní alebo necitliví. Nie je to pravda. Jednajú tak, ako im to príde najjednoduchšie a najlogickejšie v danom momente. Zvolia pre nich najľahšiu cestu. Nerozmýšľajú viacúrovňovo ako ženy. Nie je to zlé, je to úplne prirodzené a normálne.

Muž má svoju povahu zakódovanú od pradávna, hoci je 21. storočie, je to v nich. Muži boli lovci a bojovníci, vodcovia. Museli byť odolní a pevní, pretože na ramenách niesli zodpovednosť za ochranu rodiny, za zadováženie stravy. Tým pádom im príroda nadelila zemitosť povahy a rýchle rozhodnutia, ktoré boli najvýhodnejšie.

Toto, či už viac či menej, v mužoch skrátka je a naša spoločnosť postavená na pilieroch osobnej dôležitosti a myslenia si, že všetko musí byť podľa nás, do nás žien vpravuje pocit, že máme muža zmeniť. Koľkokrát si si povedala: „Áno, takto sa zachoval, ale on sa zmení.“ Namiesto toho, aby si si toto myslela ďalej, otvor oči a srdce, a začni skutočne svojho partnera vnímať.

To neznamená, že sa máš teraz ty meniť kvôli nemu, alebo on kvôli tebe. To znamená, že mu začneš poskytovať pozornosť, ktorú skutočne v tú chvíľu potrebuje. Začneš mu poskytovať skutočné pochopenie. Začneš byť úprimná k nemu aj k sebe samej. Možno ešte len pochopíš, ako ho skutočne hlboko ľúbiš. Alebo ešte v tej pravej chvíli pochopíš, že tento partner ťa nedopĺňa a odídeš skôr, akoby si sa mala trápiť … a koniec koncov, aj on.

Pokiaľ máš pocit, že je tvoj partner k tebe necitlivý alebo nedostatočne citový, tak sa skús zamyslieť, ako sa k nemu správaš ty. Aké city mu venuješ?

Nesnaž sa ho meniť na svoj obraz. Vnímaj ho TU a TERAZ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating