Aj keď je čas veľmi dobrým pomocníkom v zabúdaní, hojenie rán je predovšetkým na tebe. Stalo sa, sklamala si sa, no ideš ďalej. Obozretnejšia a múdrejšia.

V živote sa riadim dvomi mottami. A sú sakra pravdivé! Prvé je „Čo ťa nezabije, to ťa posilní“. Prosím, skutočne sa zamysli nad týmito slovami. Tvoje rozchody s tebou isto poriadne zamávali, no nezabili. Si tu, žiješ, dýchaš. Posilnilo ťa to – každý rozchod ťa posunul vpred, spravil z teba silnejšiu osobu.

Druhým je „Všetko zlé je na niečo dobré.“ Tesne po rozchode ti v hlave blúdili rôzne myšlienky. Od „čo bude ďalej?“ po „prečo zase ja?“ No skúsila si si niekedy odpovedať na druhú otázku? Prečo zase ty? Odpoveď znie: Pretože bol len lekciou, ktorá ťa mala v živote niečo naučiť. Pretože si sa mala naučiť niečo nové. Buď ťa mal niečo nové naučiť on alebo si sa jeho správaním mala naučiť zopár nových múdrostí do života ty.

 

Možno mal prísť preto, aby ti ukázal ako to chodí v dlhoročnom vzťahu, možno prišiel preto, aby si vedela, ako sa má správať pravý gentleman. A možno prišiel preto, aby ti ukázal, že v živote môžeš dokázať čo si len zaumieniš a svet ti otvára dvere dokorán, a možno ťa mal naučiť fotiť. Tak či onak, možností je veľa.

Zamysli sa nad tým, kvôli čomu mohol ten tvoj vstúpiť do života tebe. Som si istá, že na to prídeš. A už keď budeš vedieť „prečo sa ti to zase stalo“, je čas posunúť sa vpred. Ako zabudnúť? Ako neľutovať rozchod a prečo nebojovať o ďalšiu šancu? Porozmýšľaj čo konkrétne ti na dotyčnom prekážalo, niečo, čo si skutočne neznášala. Spomeň si na tie hnusné slová, čo ti povedal. Ak budeš mať niekedy chuť sa mu znova ozvať, nedajbože sa k nemu vrátiť a bojovať o neho, spomeň sa práve na to zlé. Na zlozvyky. Na odpovede, ktoré ti nikdy nedal. Na jeho zlú verziu. Garantujem, že ťa to rýchlo prejde.

 

Ako ďalšie si prosím uvedom, že ak ťa opustil, jednoducho za to nestál. A nezáleží na tom aký bol krásavec alebo gentleman. Opustil ťa? Opustil. Nechaj ho ísť vlastnou cestou. Po tretie, vzchop sa, si predsa krásna žena, ktorá sa opäť stala silnejšou, tak sa teda ukáž svetu.

Ako to najhlavnejšie ti chcem poradiť, aby si snívala a plnila si sny. Nejde len o vyplnenie času (ktoré btw pomáha), ale skutočne nájdi to, čo ťa baví a pričom tvoje srdiečko podskočí. Ak chceš tancovať, tancuj. Cestovať? Cestuj. A nehovor prosím, že „sa to nedá“. Všetko, ale že naozaj všetko sa dá, ak po tom skutočne človek túži a chce.

Pritiahni si krásnu budúcnosť do tvojho života. Musíš svoje srdce vyliečiť ty sama. A v prvom rade musíš sama chcieť, aby sa vyliečilo. Nikto to za teba neurobí – aj tej najlepšej priateľke sa môžeš stále len vyrozprávať, no dostať sa zo všetkého musíš ty sama. Dopraj svojmu srdcu opäť radosť. Veď bolo zlomené, smutné, a predsa tu bije pre teba. Vylieč ho.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.