Muž si ťa omotá okolo prsta a ty to ani nestihneš postrehnúť. Si z neho zbláznená, ale on si žije lážo-plážo. Prečo ti jednoducho nedáva lásku každú sekundu dňa?

Minimálne 100-krát si mala pocit, že ťa muž ignoruje, no nie? Myslím, že ho aspoň raz mala každá z nás. Jednoducho si mu napísala správu a čakala si extrémne dlhý čas, lebo vtedy plynie čas akosi pomaly, kým ti odpíše. No odpoveď stále nechodila a ty si začala rozmýšľať, čo asi tak robí. Píše inej? Alebo je vonku? S kým?

A nakoniec sa ukáže, že celý večer hral hry na počítači a nemal skrátka čas na to, aby ti odpísal. Zaujímalo by ma, čo je na tých hrách také úžasné, keď si na tvoju správu nevie nájsť ani len chvíľku. Mrzí to všetky z nás a nie len teba, takže v tom vôbec nie si sama. Mrzí nás, keď nám nevenuje dostatok času alebo keď nám nepovie minimálne 10x za deň, že nás ľúbi.

Veľmi veľa krát som čítala, že ženy sú brutálne náročné a podobne, no ja osobne si myslím, že muži sú stokrát náročnejší. Niekedy len tak z ničoho nič sa odujú a nepovedia ani slovo, ale keď sa spýtaš čo sa deje, tak sa robia akoby nič. Áno, robíme to aj my, ženy, ale od nich je to také… „meh“.

Už sa ti určite stalo, že si sa bála mužovi niečo povedať, lebo si nevedela, ako bude reagovať, či sa urazí alebo bude nad tým hodiny rozmýšľať a podobne. Mne sa to stalo nespočítateľne veľakrát. To je tak, keď je muž väčší „overthinker“ ako ty. Niečo mu povieš a on si hneď začne domýšľať alebo ešte lepšie je, keď začne rozmýšľať, a to nie len tak hocijako.

Hodiny a hodiny rozmýšľa, analyzuje a snaží sa prísť na svoje vlastné vysvetlenie. A ešte lepšie je, keď sa len tak zoberie, povie, že si ide vyvetrať hlavu a 5 hodín ti nezavolá a neodpíše ani na jednu jedinú esemesku. Muži sú v tomto iná liga, doslovne. A že my, ženy, sme náročné! No veru nie.

Ale aj muži majú svoje čaro, každý z nás ho má. Sú rovnako nepochopení ako my, ženy. Takže, ak sú náladoví, aj ty sa k nim chovaj ako k princom, ale iba ak sa aj oni k tebe správajú ako k princeznej! Nebuď naivná. Aj oni majú city a aj ich dokáže potešiť, ak napríklad zaplatíš večeru namiesto nich alebo ak ich pozveš do kina na obľúbenú trilógiu. A niektorým mužom stačí jednoduché láskyplné objatie. Lebo aj takouto maličkosťou sa muž dokáže upokojiť.

Všetci sme dokonalí tým, akí sme.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.