Správanie vo vzťahu ovplyvní veľa. Niekedy môže byť prvým faktorom pri rozchode, pretože žiaden zdravý človek nebude tolerovať nepríjemné chovanie. Rovnako ako muži, aj ženy majú svoje zlozvyky, ktorými si pomaly zabíjajú vzťah.

Týmto veciam by sa mala každá žena vyhnúť.

Kontrolovanie mobilu

Ak to žena robí, znamená to, že partnerovi nedôveruje. Ospravedlniť sa to dá vtedy, keď je partner pri nej a niečo spoločne pozerajú. Keď však žena kontroluje mobil poza mužov chrbát, nie je to správne a mala by s tým okamžite prestať.

Žiarlivosť

Vybral si predsa ju. Určite ho nezaujímajú iné ženy – a ak áno, dívať sa môže. Pokiaľ nerobí nič „zakázané“ vo vzťahu, je všetko v poriadku. Dôležité aj tak je, s kým muž ide večer spať a s kým sa prebúdza.

Nemala by sa zmeniť na žienku domácu a nestarať sa o seba

Nemala by sa o seba prestať starať a uspokojiť sa s „veď už priateľa mám, nemusím byť vždy upravená“. Žena by nikdy nemala vo vzťahu spohodlnieť a zlenivieť. Vždy by sa mala snažiť byť pre partnera tou najkrajšou a najlepšou. Takou, ktorá bude závidenia hodná.

Nebuď na partnerovi úplne závislá

Žena by mala mať svoj vlastný príjem (ak spolu zatiaľ len chodia) a mala by si vedieť zaplatiť za svoje výdavky. Nemala by od partnera očakávať, že všetko zaplatí on, pretože tak rovnocenný vzťah nefunguje. Ak sú obaja ľudia vyspelí, môžu si výdavky rozdeliť na polovicu, alebo sa v platení striedať.

Nemusíš pre vzťah všetko obetovať

Žijeme predsa v 21. storočí. Môžeme sa slobodne rozhodnúť o tom, akým smerom sa bude náš život uberať. Ak má žena sny, plány a ambície, nemala by ich pre vzťah obetovať. Láska si vie človeka nájsť v každom veku, no životné príležitosti sa objavia len niekedy. Neznamená to, že sa má vzťahu vzdať, len že sa nemá vzdať svojich snov a plánov (tie sa dajú plniť aj počas vzťahu).

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.