Nebudeme si klamať, nie vždy bývame vo vzťahu na 100 % úprimné a otvorené. Nie vždy ukazujeme svoje skutočné JA. A to najmä na začiatku vzťahu, keď chceme urobiť dobrý dojem, aby nám potencionálna láska neušla. Za pár vecí by si sa ale rozhodne hanbiť nemala, bez ohľadu na to, či si vo vzťahu mesiac alebo rok.

Za svoju minulosť

Každý máme za sebou veci, na ktoré sme hrdí, ale aj také, ktoré by sme najradšej zmazali. Sú však našou súčasťou a to už nikdy nezmeníš. Nemala by si sa hanbiť za to, aká si kedysi bola, či čo si robila. Vytvorilo to z teba osobu, akou si dnes a našiel sa niekto, kto ťa takú miluje.

Preto by si nemala o minulosti svojmu partnerovi klamať, ak sa o nej chce úprimne porozprávať. Nerob tajnosti a nemaj pocit, že ťa začne vnímať inak. Ak to spraví, potom ťa úprimne nemiluje. Láska totiž berie všetko alebo nič.

Za svoje telo

Veľa žien je na začiatku vzťahu neistých, najmä čo sa týka svojho výzoru. Prvé spoločne strávené noci, prvýkrát spolu na kúpalisku, … možno si aj ty zažila ten stres z toho, že ťa uvidí nahú. Čo ak sa mu nebudem páčiť? Všimne si celulitídu? Strie? Drahá, on sa už do teba zahľadel a na tom sa nič nemení.

Si to ty. Fyzicky aj psychicky a ver, že láska nepozerá na to, aké „chybičky krásy“ na sebe nosíš. Nie je to žiadne klišé. Nie je pre muža nič krajšie, ako sebavedomá žena, ktorá je sama sebou a nehanbí sa za to.

Za svoje názory

Nebudeš azda tajiť pred človekom, ktorého miluješ, čo sa ti páči a čo nie. Ľudia vo vzťahu musia spolu komunikovať a to ťa dostane do situácie, kedy budeš musieť na isté témy vyjadriť svoj názor. Neskrývaj ho iba pre to, že sa bojíš jeho reakcie. Každý má právo mať vlastný postoj a hodnoty.

To, že sa pri niečom nezhodnete, ešte neznamená, že musíte ísť od seba. Ak to neovplyvňuje v žiadnom smere váš terajší ani budúci život, stačí sa len akceptovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.