Asi každé dievča túži po tom, aby na plese či stužkovej vynikla a jej šaty boli originálne a jedinečné. Keďže sa kvôli koronavírusu takéto udalosti zrušili, 18-ročnej Peyton Manker neostávalo nič iné, len sa zapojiť do súťaže, kde hlavnou úlohou je vyrobiť šaty alebo oblek. No podmienkou je, že sa môže použiť len lepiaca páska.

Študentka sa rozhodla, že sa inšpiruje situáciou, ktorá teraz panuje vo svete a vytvorila tak šaty s tematikou Covid-19. So svojím výsledným dielom sa pochválila na Facebooku aj na Instagrame, kde dokonca pridala začiatky svojej práce.

View this post on Instagram

Hi everyone! I have not used social media since middle school but I would like to announce that I have entered a duct tape dress into the Stuck at Prom 2020 scholarship contest hosted by @theduckbrand. The finalists for the dress category will be announced on June 19th and community voting will start June 29th (let's hope I make it into the finals!). The artwork I created is based on the coronavirus pandemic. I will be explaining what everything means in detail later on. That being said, I'll be switching this account from my personal account to an account showcasing my dress! (I never used my personal account anyway😅) Thank you to those who have already given me tons of support on Facebook! It is much appreciated! ❤ Edit: Voting started on June 30th and ends July 10th! Please go vote for my dress! One email equals one vote and you can vote once every 24 hours so vote everyday! I have posted directions to vote. Help me out!? 🥰🥰❤❤❤👍You can be from ANYWHERE in the WORLD to vote. Spread the word, post on your social medias! EVERY VOTE COUNTS! Link to vote is in my bio! #theduckbrand #stuckatprom #ducttapeart

A post shared by Peyton Manker (@pey_mank) on

Výroba korona šiat jej trvala približne 400 hodín a použila na ne 41 roliek lepiacej pásky. Musíme ale poukázať na detaily šiat, na ktorých si dala skutočne záležať. Okrem šiat si vyrobila aj doplnky v podobe kytice, spony do vlasov či náramku.

zdroj: facebook.com/Peyton Manker Covid19 2020 Prom Dress

zdroj: facebook.com/Peyton Manker Covid19 2020 Prom Dress

Peyton sa so svojím výtvorom prihlásila do americkej súťaže Stuck At Prom, ktorú každoročne organizuje spoločnosť Duck Brand. Víťaz môže získať štipendium vo výške 10-tisíc dolárov. Hlasovanie bude prebiehať od pondelka 29. júna do 10. júla, takže sa môžeš zapojiť aj ty a jej dielo podporiť svojím hlasom. Myslíme si, že si to naozaj zaslúži.

zdroj: facebook.com/Peyton Manker Covid19 2020 Prom Dress

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.