Žena, ktorá vie, aké to je stratiť samu seba

Stratiť samu seba? Aj to sa dá a je to pre každú z nás najťažším obdobím v živote. Ale ak to žena ako osobnosť zvládne a prekoná to, tak sa na to nepozerá ako na niečo zlé, ale ako na najviac obohacujúcu skúsenosť. A práve o tom ťa chcem v tomto článku presvedčiť i ja.

Čo to vlastne znamená „stratiť samu seba“? Každá žena to vníma individuálne. Podľa mňa ide o to, že žena sa správa v rozpore so svojimi vlastnými zásadami. Môžu tomu predchádzať akékoľvek okolnosti. Je to akoby zlomové obdobie. Týmto by som ti chcela priblížiť štádiá, ktoré so stratou a znovuobjavením vlastného JA súvisia.

1. Budovanie svojej identity

Povedzme, že existuje žena, ktorej plátno je ešte nepopísané. Ešte nemá veľké skúsenosti so životom, láskou, stratou alebo priateľstvom. Táto žena túži po láske, vytvára si vlastné hodnoty, vyberá si akým človekom chce byť a chce robiť iba správne rozhodnutia. Z toho jej logicky vyplýva to, akým človek určite byť nechce.

Žije svoj život tak, aby ju nikto neohováral, neodsudzoval, nekritizoval, chce byť skrátka ukážková a chce byť spokojná. Má kamarátky, voľný čas, štúdium a rozhodla sa zapáliť iba pre romantickú lásku. Neskôr však začne cítiť, že jej život je stereotypný, nič zvláštne neprežíva, neposúva sa ďalej. Začne prahnúť po dobrodružstve.

2. Zlom

Tá istá žena začne túžiť po zmene. Chce niečo zažiť, chce sa baviť, nechce mať nejaké pravidlá. Chce si užívať mladosť, pretože ak nie teraz, kedy si začne užívať svoj život? Na základe týchto potrieb začala meniť aj svoje správanie a zabudla na svoje prvotné hranice a zásady. A preto robila veci, ktoré si sama sebe sľubovala, že ona nikdy nespraví. Ona takáto NIKDY nebude.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife