Žena hľadá samu seba
Pexels/YURI MANEI

Vraví sa, že nikdy nehovor nikdy. Preto jej život podsunul situácie, kedy konala presne tak, proti jej „správnemu JA“. Ona si to ale neuvedomovala, nemyslela na následky, proste žila svoju prítomnú chvíľu a cítila sa tak dočasne šťastná. Popri svojej ceste avšak ublížila pár ľuďom. Skôr alebo neskôr začala jej duša a svedomie na ňu kričať. A ona tieto výkriky počula a uvedomovala si ich.

3. Uvedomenie

Cez deň táto žena žila svoj život, do ktorého sa pustila. Ale čo sa dialo, keď slnko zašlo, svetlá zhasli? Ostala len tma a jej ukričané svedomie, ktoré jej hovorilo, že zišla zo svojej cesty a že sa musí vrátiť naspäť domov. Práve jej svedomie bolo dôvodom, prečo nemohla v pokoji spávať. A to už neubližovala iba ľuďom okolo ale hlavne sama sebe.

4. Prebudenie

Žena sa začala vedome samej seba pýtať: „Prečo to vlastne robím? Akého človeka moje činy zo mňa teraz robia?“ Keď si na tieto otázky odpovedala, zarazila sa. Odpoveď bola jasná. „Bola som nešťastná, nudila som sa. A aký som teraz človek? Som presne ten človek, ktorým som si sľúbila, že sa nikdy nestanem. Som človek, ktorý ubližuje a robí nesprávne veci.

A práve kvôli nim sa teraz cítim skutočne nešťastná. Čo by som len bola dala za to, aby som si vrátila naspäť ten zdanlivo nudný a stereotypný život? Bol to krásny život, kde som mohla s kľudom spávať. Ten život bol tak jednoduchý. To, čo žijem teraz, je neskutočne zložité.“

5. Konanie

Rozhodnutie bolo iba na nej. Iba ona a nikto iný nemohol jej situáciu zmeniť ani vyriešiť. Preto začala hľadať cesty, čítala knihy, meditovala a čo je najdôležitejšie – skutočne prestala robiť veci, ktoré sa jej zdali nesprávne a začala sa správať tak, aby sa mohla pozrieť na seba do zrkadla. Aby bola so sebou opäť spokojná. A urobila tak za každú cenu.

Aj keby musela zmeniť prácu, odsťahovať sa a zbaviť sa ľudí, ktorí ňou manipulovali. Pretože prišla na jedno : Sú dva typy ľudí v jej okolí. Tí, ktorí v nej vzbudzujú to najlepšie a tí, ktorí v nej vzbudzujú to najhoršie. Že ľudia nie sú len dobrí a zlí. Každý máme v sebe anjela aj diabla. Vyhrá iba ten, komu dovolíme, aby prevzal vedenie. Nikdy nemôžeme nikoho obviňovať za to, že sme nešťastní, iba tak sami seba.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife