Strata teba mi ukázala, že niekedy od nás ľudia odchádzajú. Niekedy môžeme dať jednej osobe naše srdce a je len na nej, čo s ním urobí. Niekedy chceme, aby vzťah plynul rýchlejšie dopredu, aby sme mali stálych priateľov.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Naučila som sa, že keď od nás ľudia odídu, vôbec to nedefinuje našu cenu.

Strata teba mi pripomenula, že nie som zodpovedná za spôsob, akým funguje svet alebo že neovplyvním dve srdcia, aby spolu navždy fungovali. Že nemôžem zmeniť to, čo sa mi stane. Som vládcom svojich emócii a len mojich myšlienok.

Ale prísť o teba mi ukázalo, že moje srdce je krásne, čisté a že si môžem vybrať kam pôjdem, koho milujem a ako budem nasledovať.

Strata teba mi dala dôvod, aby som opäť oslávila seba, svoje myslenie a dušu. Odstránila som všetky falošné nádeje, ktoré som nám dvom dávala a zamerala som sa na seba. Chcela som byť celistvou, chcela som zistiť čo to znamená.

unsplash.com

Ale strata teba mi pripomenula, že ja som nikdy nebola úplná.

Strata teba mi vpálila do srdca dieru. Ťažko sa mi dýcha, mám v očiach slzy a váham. Spochybňujem moje bývalé rozhodnutie, spôsobuje to to, že moje pocity sú ako odtrhnuté z reťaze.

Stratou teba som si uvedomila silu mojich emócii, svoju citlivú stránku, ktorú mám.

Ale stratou teba si mi aj ukázal, že nikto nie je dokonalý, a kúsok po kúsku sa teraz znova učím púšťať ľudí bližšie k sebe. Strata teba spôsobila, že som spochybňovala lásku, pýtala som sa, či vôbec láska stojí za to, či je to naozaj také krásne.

Cítila som sa prázdna, zlomená, zmätená a frustrovaná. Urobila som si o sebe mylný obraz v zrkadle, klamala som samej sebe o tom, kto som.

Ale strata teba mi ukázala, že som človek, ktorý je tu vždy na 100%. Ja tu budem vždy. Nie som tá, ktorá chodí, zradí a zničí.

Som tá, ktorá zostáva, bojuje, miluje a dáva.

No hlavne som tá, ktorá bude napriek tvojmu odchodu pokračovať.