Zamyslela si sa niekedy nad tým, v čom spočíva skutočný význam slova láska? Pojem láska nie je len hovorené slovo, je to istý pocit. Podľa mňa je láska nenahraditeľný pocit šťastia a eufórie, kedy sa skutočne na istú osobu tešíme a chceme s ňou stráviť čo najviac času. Hoci nám už chýba, no v ten moment je ešte stále pri nás … vtedy z nás vykĺzne: „Už teraz mi chýbaš.“ 

Človek má mnoho prianí, no ak je smutný z lásky, má iba jedno: byť navždy šťastný. 

Byť milovaný a skutočne milovať sú však, ako dobre vieme, dva rozdielne pojmy. Avšak láska sa dá prejaviť rôznymi spôsobmi – môže sa vyjadriť darčekmi, slovami, no hlavne by sa mala ukázať v tom pravom slova zmysle, a to skutkami. Niektorí ľudia si nevravia stokrát za deň slová „ľúbim ťa“. V niektorých prípadoch je to tak, že ak idete spolu von, pred tým ti napíše: „teplo sa obleč, aby si neprechladla!„. I to je istý prejav lásky.

No čo v takom prípade, ak z lásky máme strach? Treba sa báť krásnych zážitkov, ktoré nám láska môže ukázať? Určite nie.

Nič na svete nenahradí osobu, s ktorou sa smejeme každý deň na niečom inom, no stále nás to neprestáva baviť a milujeme, ak s tou osobou stratíme pojem o čase.

Nie je problém, ak čas stratíme s kamarátkou pri vínku alebo s priateľom na rande, avšak je rozdiel, ak s niekým strácame čas alebo strácame pojem o čase. Určite je tá druhá možnosť  stopercentne lepšia ako prvá. Veď čo je lepšie, ako keď od osoby odchádzame a nevieme koľko je hodín. A naopak, je hrozné ak minúty a hodiny strávime čakaním na osobu, ktorej je všetko úplne ukradnuté a neváži si náš drahocenný čas.

Vieš, čo si vždy hovorím? Bodaj by som mala tento rozum, čo mám teraz vtedy, ako bolo potrebné. Možno by som nestratila toľko času čakaním na niečo, čo aj tak neprišlo. Každý z nás si v živote prešiel istým sklamaním, áno, priznávam, ja takisto. Ale to nie je predsa dôvod ostať stáť na jednom mieste, na mieste za skutočným šťastím.

Bod zlomu nastáva vtedy, kedy sa buď necháme opantať láskou alebo cúvneme.

Ak si nie sme istí, čo v skutočnosti chceme, v takom prípade je lepšie ostať na mieste ako cúvnuť o krok dozadu. Je na každom z nás, aby si vybral. Môžeme to risknúť a dáme šancu niekomu, kto si ju skutočne zaslúži. Alebo budeme donekonečna rozmýšľať nad tým, prečo to nevyšlo predtým s niekým iným.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.