Instagram/luciamokranova

Hrozná pohroma a prírodná katastrofa zasiahla vo štvrtok večer južnú Moravu, len kúsok od slovenských hraníc. V Hodoníne zosadlo tornádo, ktoré spustošilo niekoľko obcí, zanechalo obrovské škody na majetku a, bohužiaľ, ohlásili už aj prvé obete. Lucia Mokráňová o tom informovala na svojom Instagrame, pretože práve v Hodoníne býva aj jej rodina.

Fitness trénerka a mamička na plný úväzok zverejnila hrozivý príspevok, kde na videách môžeš vidieť, aké katastrofálne dôsledky tornádo malo. Právom mala veľký strach o svoju rodinu, ktorá sa nachádza v epicentre tohto nešťastia.

„Panebože. Práve teraz v Hodoníne 😭 mama mi volala, že im tornádo zničilo dom a zobralo celú strechu. Brácho mi natočil video z nášho bytu, že to ide naňho. Lietajú autá, strechy, kamióny, všetko. Potom mi poslal tieto videá. Podľa počasia je to len začiatok a najhoršie to má byt o 22:00. Choďte sa schovať do bezpečia.

Bola som doma v Hodoníne v utorok a už vtedy bola strašná víchrica a padali stromy, ale že o pár dní príde tornádo, tak to by som nikdy nečakala. Keby som doma, tak ja skolabujem od strachu. Dávajte si pozor 🙏🏼myslím na vás 🙏🏼 vyzerá to ako koniec sveta .. čo sa to dejeee????!! Mám strašný strach o rodinu a priateľov,“ napísala Lucia vo večerných hodinách na svojom instagramovom profile.

Rozhodne to nie je žiadna sranda a takéto počasie netreba podceňovať. Je to dôsledok klimatickej krízy a bude sa to len a len zhoršovať. Do postihnutej oblasti v Čechách ihneď vyrazili desiatky všetkých záchranných zložiek spolu s armádou a pomocnú ruku ponúklo aj Slovensko.

Viaceré známe osobnosti zdieľali udalosť na svojich instagramových profiloch, aby vyjadrili spolupatričnosť. Príspevky pridali aj prezidentka Zuzana Čaputová či politik Boris Kollár.

Zdroj: Instagram/luciamokranova

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News