Už zabúdaš na to, ako chutia jeho bozky, nespomínaš si, aké to je, keď ťa pevne chytí za boky a už len letmé spomienky ti pripomínajú vaše prebdené noci, ktoré ste trávili aj bez slov. Možno tie slová znejú ako od ženy, ktorá je vydatá 20 rokov, no zabolí ťa predstava, že presne to isté zažívaš, aj keď má tvoj vzťah výrazne kratšie trvanie. Druh takejto krízy totiž môže pokojne nastať aj po pár mesiacoch randenia.

Vo väčšine prípadov, prvé týždne a mesiace vzťahu patria k najvášnivejšiemu obdobiu. Milovanie totiž k zamilovanosti patrí a partnera sa nevieme nabažiť. No postupom času si dvojica vytvára akúsi rutinu vo vzťahu a reálny život im ukáže, že to nie je iba o večerných rande. Navyše, ak spolu začnete bývať, zabudnite na predstavu, že to budete robiť každý deň.

Práca – povinnosti – únava, to je kolobeh, na ktorý si budete musieť zvyknúť. Avšak, nikdy to nie je tak zlé, aby ste na to nemali aspoň raz či dvakrát do týždňa čas. Problém však je, ak to ty chceš, no z jeho strany cítiš chlad a odmeranosť.

Čo sa s ním stalo?

Otáča to na spomínanú únavu alebo čas, no čím viac používa výhovorky a čím častejšie sa ti vyhýba, aby ste k sebe neboli príliš intímni, tým viac si uvedomuješ, že problém môže byť niekde inde. Začínaš premýšľať nad tým, či sa mu už nepáčiš, či to robíš zle alebo či nebodaj nemá milenku. V hlave môžeš nájsť desiatky dôvodov, no len jedna cesta vedie k pravde – priama konfrontácia.

Musíš sa ho na rovinu opýtať, čo sa deje. Je možné, že sa trápi kvôli iným veciam a tie ovplyvňujú jeho náladu či chute. Ak ti niečo netají a ani neprizná problémy, potom je na čase vytiahnuť ženské zbrane, ktoré na neho musia zafungovať. Keď to nepôjde ani s nimi a iskra medzi vami opäť nezahorí, budeš vedieť, že predsa len je tu niečo, čo nechce nahlas priznať. A na rovinu, vzťah bez vášne nemá dlhé trvanie.

Romantická večera, pohár vína, nová spodná bielizeň, kostým policajtky, ty musíš vedieť, čo na neho zvyčajne zaberá a pokúsiť sa získať si jeho pozornosť. Ak je toto jediný kameň úrazu vo vašom vzťahu, nedáš nič za to, že sa pokúsiš zachrániť aj váš intímny život. Buď otvorená novým polohám či hračkám, hlavne, nech mu ukážeš, že to nemusí byť o stereotype. Toto je možno cesta, ktorá ho opäť naladí.

Ale je to aj o tom, čo robíte počas dňa – ak spolu trávite čas efektívne, ak si viete spraviť skvelý program, potom milovanie prichádza jednoduchšie. Či si to priznáš alebo nie, každá žena chce cítiť, že je pre svojho muža stále príťažlivá natoľko, že jej nevie odolať. Ak však odoláva príliš často, problém nie je v nej, ale v ňom.

Dokážete ho prekonať?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.