instagram/couplegoals

Aké pocity v sebe cítiš, keď si spomenieš na svojho bývalého? Zaplaví ťa smútok a nostalgia alebo prevracaš očami, ako si s ním vôbec mohla byť? Myšlienky odídu, pocity zoslabnú, no kúsok z každej lásky v tebe ostane navždy. Či už to chceš alebo nie.

Ale vieš čo? Poviem ti na rovinu, neznamená to nič zlé. Jasné, ak to bol debil a ty nechápeš, prečo si bola tak blbá a milovala ho, radšej ho budeš chcieť navždy vymazať zo svojej histórie. No on k nej už patrí a nezmeníš to. Rovnako tak nezmeníš ani fakt, že si sa od neho čosi naučila. A to si v sebe nesieš ďalej.

Poznáš Arianinu pesničku Thank u, next, však? Hovorí v nej o svojich bývalých a aj keď to s nimi nevyšlo, každý jeden jej niečo odovzdal. Jeden ju naučil trpezlivosti, druhý milovať. Ariana nie je však jediná. Každá z nás si so sebou niečo od ex vezme, niečo, čo bude jej súčasťou už navždy.

Či už to vnímaš v pozitívnom alebo negatívnom svetle a či to naozaj pre teba je negatívne alebo pozitívne, je rozdiel. Napríklad, zažila si nepríjemný rozchod, pretože ťa on podviedol. Nie je to určite pozitívna situácia, no vďaka nej si teraz na vzťahy dávaš väčší pozor. Poučila si sa, viac si dospela, si silnejšia. A to už pozitívne je, že?

A nejde len o to, ako to skončilo a aký dopad to malo. Ale aj o maličkosti bežného dňa. Mohol ťa naučiť rôzne dobré i zlé zvyky, ktoré si si privlastnila a stali sa tvojou súčasťou. Ak by ti ich neukázali, ani by si netušila, že to tak vyhovuje aj tebe.

Rád behával a tak si sa pridala. Dnes si už bez toho nevieš predstaviť fungovanie. Ukazál ti recept na skvelé vajíčka, ktoré si dovtedy robila inak. Riešil situácie s chladnou hlavou, vďaka čomu si aj ty pochopila, že dokážeš byť v napätých situáciách kľudnejšia. Neustieľal si posteľ, čo ťa po čase prestalo trápiť a dnes sa už nad takou maličkosťou nerozčuľuješ.

Zoznam môže byť nekonečný a rôzny, no musíš uznať, že jeho stopa ťa poznačila a nikdy nezmizne. A nie je to vždy zlé.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating