Pexels/Designecologist

Určite to poznáš aj ty. Nalakuješ si krásne nechty, no už po pár hodinách alebo na druhý deň sa objavia nejaké škrabance alebo sa lak začne šúpať. V tých najlepších prípadoch ti vydrží maximálne tak 3 či 4 dni. Čo robiť pre to, aby lak na nechtoch vydržal dlhšie?

Samozrejme, že existuje možnosť nechať si urobiť gélové nechty. Niektoré ženy to však odmietajú z dôvodu, že si nechcú zničiť svoje pôvodné a je to úplne pochopiteľné. Ak uprednostňuješ klasický lak na nechty, máme pre teba pár šikovných trikov.

Kvalita na prvom mieste

V prvom rade by si ale mala siahnuť po kvalitnom laku na nechty. Ak sa tak nestane, nepomôže ti takmer nič. Lak by nemal byť príliš riedky, skôr by mal mať hustejšiu konzistenciu. Nikdy s fľaštičkou nehrkaj, inak sa tam môžu urobiť bublinky, ktoré pokazia výsledný efekt. Vsaď na pozitívne recenzie ostatných žien.

Odmastenie nechtov

Tento krok veľa z nás vynecháva a pritom je naozaj veľmi dôležitý. Svoje nechty by si mala najskôr odmastiť. Robí to tak aj každá šikovná nechtárka. Využiť môžeš napríklad isopropyl alkohol alebo v najnutnejších prípadoch aj odlakovač.

Nechty budú vhodne pripravené na vrstvu laku a čo je najlepšie, rýchlejšie zaschnú a ešte to ovplyvní aj ich dlhšiu výdrž.

Vrstvenie lakov

Ak používaš rovno farebný lak, mala by si s tým prestať. Najskôr je potrebné naniesť podkladový lak (prípadne aspoň priesvitný). Ide o šikovný trik, aby tvoje nechty neboli po odlakovaní zažltnuté alebo inak farebné, ak použiješ veľmi pigmentovaný lak.

Taktiež je dobré, ak použiješ aspoň dve vrstvy farebného laku. Viac vrstiev dokáže zaručiť dlhšiu trvácnosť. Medzi nanášaním jednotlivých vrstiev chvíľku počkaj, aby prvá vrstva poriadne uschla. Ak chceš dosiahnuť krásny lesk, odporúčame použiť aj top coat, teda vrchnú vrstvu laku (tiež môžeš nahradiť priesvitným).

Upratovanie len v rukaviciach

Umývanie riadu alebo celkovo upratovanie je postrachom pre všetky nalakované nechty. Ak si nechceš lak hneď ošúchať, používaj gumené rukavice. Tie efektívne ochránia tvoje nechty, no napríklad pri umývaní riadu buď viac opatrná, pretože sa ti v rukaviciach bude šmýkať.

Nekúp sa často v horúcej vode

Životnosť nalakovaných nechtov skracuje aj horúca voda. Ak si rada dopraješ dlhý horúci kúpeľ, nemôžeš sa čudovať, že tvoje nechty nevydržia dlho krásne. Horúca voda rýchlejšie naruší vrstvu laku, ktorý sa začne šúpať.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty