Spriaznené duše
Unsplash/laurenraderphoto, Pexels/Kampus Production

Spriaznené duše. Toto je slovné spojenie, po ktorom túži každá z nás. Raz chceme nájsť lásku svojho života a vydržať s ňou až kým nás smrť nerozdelí. Túžime po romantickom vzťahu ako z filmu. A ak tvrdíš, že nie, klameš. Pokiaľ si ale nie si istá, či si toho svojho pravého už našla, otestuj sa v našom nedávnom kvíze

Vo svojich predstavách určite vidíš seba s manželom sediac na terase. Pokojne si čítate noviny, lúštite krížovky či hráte karty. Hoci ste sa počas svojho vzťahu občas aj pohádali, stále sa šialene milujete a viac, ako voľakedy na začiatku randenia. Alebo ti je príkladom romantický film Zápisník jednej lásky alebo taký trošku smutnejší príbeh Čo s láskou či dokonca rozprávka Hore.

Párik si užíva
zdroj: Pexels/Lucas Pezeta

Toto si zapamätaj!

Jednu vec ti poviem. A tú si vezmi k srdcu. Iba malé percento ľudí nájde naozajstnú lásku svojho života. Keď sa stretnú spriaznené duše, je to výnimočné, no veľmi ojedinelé. Spriaznená duša totiž je osoba, ktorá ti je súdená a je ňou iba jeden človek na celej planéte. A ten človek môže žiť na druhej strane sveta, to znamená, že sa nikdy nemusíte stretnúť.

Sklamala som ťa? Nezúfaj. Možno patríš medzi šťastlivcov, ktorí toho svojho jediného našli. Je to neidentifikovateľný druh lásky. Je to niečo, čo sa nedá opísať. Nikdy v živote si nikoho tak nemilovala a doslova vidíš, ako spolu zostarnete. Jednoducho vieš, že s ním zostaneš a že to bude vzťah, ktorý by vám mohli závidieť všetci. Nie je to o vás dvoch, ale o vašich dušiach. Je to niečo nad naše vnímanie.

Párik sa drží v lese
zdroj: Pexels/Luiz Gustavo Miertschink

Ste spriaznené duše?

Ako som už naznačila, nájsť spriaznenú dušu je takmer nemožné a nájde ju iba veľmi málo ľudí. Ak miluješ človeka, ktorý je práve s tebou alebo vidíš ako sa ľúbia tvoji rodičia niekoľko dekád rokov, je to o niečom inom.

Keď nejde o tú jedinú spriaznenú pravú lásku, zozačiatku je to len akési pobláznenie. To potom prechádza do lásky, ale napokon sa to zmení iba na zvyk. Nevieš si predstaviť život bez tej jedinej osoby, no nie kvôli tomu, žeby si ju milovala najviac na svete. Ide iba o to, že ste si spolu zaviedli nejakú rutinu, ktorou sa zahŕňate každý deň a ty si si na ňu zvykla natoľko, že sa jej už nedokážeš vzdať. Pretože svojím spôsobom je krásne mať vzťah, v ktorom obaja viete, čo od toho druhého očakávať. Milujete vaše istoty a bezpečie. Samozrejme, je to láska.

Párik so psom
zdroj: Pexels/Helena Lopes

Na otázku, či ste spriaznené duše ti teda neviem odpovedať. Musíš to cítiť. Ste akosi vnútorne prepojení a neviete to vysvetliť. Spolu vás bolí brucho či hlava, viete, čo si ten druhý myslí, ako sa cíti, ste spoločne smutní alebo nadšení, aj keď ste možno milión kilometrov od seba a netreba vám na to ani slová.

Spriaznenou dušou ti inak nemusí byť iba chalan. Môžeš ju nájsť aj v kamarátke a v oblasti romantických vzťahov by si sa teda mala uspokojiť s obyčajnou, no tiež krásnou láskou, ktorá je o tom peknom zvyku. Je však pravidlom, že to musí byť iba jediná osoba na svete.

Párik sa bozkáva pred Starbucksom
zdroj: Pexels/Luis Zambrano

Snáď som ťa týmto článkom priveľmi nesklamala. Ide ale o pravdu, ktorú som kedysi niekde počula a veľa nad ňou premýšľala. Skús nad tým pouvažovať aj ty a uvedomíš si, že je to pravda, hoci je možno trochu smutná.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating