Mama a dcéra
Pexels/Vlada Karpovich

Všimla si si aj ty vo svojom okolí, že čoraz viac žien, posúva materstvo „na neskôr“? Samozrejme, doba je iná, a možno ti aj staršie ženy potvrdia, že v istých smeroch to mali ľahšie. S deťmi im pomáhali rodičia, problémy s bývaním neboli také, aké sú dnes, dokonca aj vzťahy neboli len na určitý čas. Dôvodov, prečo sa však ženy boja stať sa matkami, môže byť veľa.

Aj keď môžu byť povahovo vhodné na to, aby boli dobrými matkami, mať materiálne zabezpečenie, a možno po tom aj túžia, strach vie byť silnejší. Toto sú 3 časté dôvody, ktoré za to môžu.

Nemali doma vzor

Nie každý je z úplnej a šťastnej rodiny. Niektoré ženy boli vychovávané inými ľuďmi, než bola ich skutočná matka. Alebo, ak s ňou aj žili, nebola práve tým najlepším vzorom. A preto sa boja toho, že nebudú vedieť, čo s deťmi robiť, ako k nim pristupovať, a ktorá metóda výchovy bude tá správna.

Aj keď ide o prirodzenú vec, desia sa myšlienky, že zlyhajú rovnako, ako to urobila žena, ktorá sa mala postarať o ne. Nechcú, aby niekto zažil tie pocity smútku a sklamania, aké mali kedysi ony a stále im to trhá srdce.

Dcéra a mama sa smejú
zdroj: Unsplash/Paige Cody

Strach z budúcnosti

Byť materiálne zabezpečená je skvelé a povedzme si na rovinu, uľahčí to mnoho vecí v živote. No to sa vie rýchlo zmeniť, keď nastanú nečakané udalosti. Okrem toho, dnešné ženy sa nechcú stať matkami aj z dôvodu, že manželstvá sa často končia rozvodom. Boja sa toho, či ich partner bude pri nich stáť aj po tom, ako porodia a budú sa na neho môcť spoľahnúť.

Stať sa matkami znamená stratu vlastného sveta

Dnešná doba je plná slobody. Mladé i staršie ženy si užívajú všetky jej možnosti. Randenie, cestovanie po svete, venovanie sa koníčkom, dávajú prednosť práci, … Zvyknú si na svoj vlastný život natoľko, že ich desí predstava, že budú musieť určitý čas sedieť doma a obetovať spánok, čas i peniaze do dieťaťa.

Nie je to o tom, že by ho neľúbili, ale kvôli tomuto to stále posúvajú na neskôr, až si uvedomia, že im zmena naozaj naháňa strach.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife