unsplash.com

Život nám do cesty priveje rôzne situácie. V jednu chvíľu, keď máme pocit, že nás nič nedokáže rozosmiať zrazu príde maličkosť, ktorú najskôr berieme ako úplne obyčajnú vec. Nikdy by sme možno nepovedali, že práve takáto hlúposť nám môže spraviť radosť akú sme už veľmi dávno necítili. 

zdroj: pexels.com

Áno každý máme obdobie, keď sa cítime úplne na dne, no toto obdobie môže veľmi rýchlo vystriedať obdobie, keď sa začneme cítiť tak strašne krásne. Možno to spôsobí pohľad do očí nášho milovaného človeka, pri ktorom cítime, že je tu pre nás vo dne v noci.  

Toto je jedna z vecí, ktoré mne dokážu urobiť neskutočnú radosť. Vidieť úsmev a šťastie v očiach svojich milovaných. Práve táto maličkosť, ktorá je často krát braná ako samozrejmosť mi vie pomôcť aj v tých najťažších chvíľach. Každý sa v živote ocitne na hrane niečoho, čo ho ťahá dole. V mojom prípade je to napríklad strach. Strach niekomu povedať nie. Strach urobiť niečo, čo sa niekomu nebude páčiť. Strach z toho, že kvôli jednému nie, raz budem sama.  

A tak som skúšala hľadať svoje šťastie v maličkostiach. Pred nedávnom, som kvôli tomu, že som nedokázala povedať niekomu len toto jedno slovo zložené z troch písmen takmer ublížila svojmu zdraviu. Mať príliš veľa aktivít a hrnúť sa do všetkého si občas vypýta svoju daň, a rovnako to bolo aj v mojom prípade.

Povedala som si dosť. Hranica mojich síl už bola naozaj prekročená. Ľudia okolo mňa začali zneužívať to, čo som pre nich ochotná urobiť a keď som sa ocitla za čiarou svojich síl uvedomila som si, že tí, ktorí sa najviac hlásili, že pri mne budú zrazu neboli. 

zdroj: unsplash.com

A v tom som si uvedomila, že tí, ktorí boli potichu, bez toho, aby sľubovali modré z neba tu stále sú. Začala som si uvedomovať, že maličkosti, ako napríklad slnečné počasie, či obľúbená pesnička dokážu človeku pomôcť bez slov a aj v tých najneočakávanejších situáciach. Drahokam, ktorý som však objavila bol úsmev mojej mami, na ktorý sa síce pozerám celý svoj život, no tento krát mi pomohol viac, než čokoľvek iné. Uvedomila som si, aké je krásne cítiť z jej úsmevy toľko pozitívnej energie a úprimnej radosti. Objatie svojho ocina, v ktorom mi naozaj nič nemôžu ublížiť. No a v neposlednom rade pohľad do očí môjho priateľa. Sú to traja ľudia a tri maličkosti každodenného života, na ktoré nemyslí pomaly nikto z nás.

Občas spomaliť svet okolo seba je to najlepšie, čo človek sám pre seba môže urobiť. A ešte lepšie je, keď svoje každodenné radosti hľadá v prostých maličkostiach. Negatívne veci dnes obklopujú každého z nás, no je len na nás, či sa nimi necháme stiahnuť, alebo si uvedomíme, že nie vždy je všetko také zlé, ako sa na prvý dojem zdá….

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieZ-Blog