Každodenné zvyky

Každodenné zvyky formujú našu osobnosť. Práve preto by mali byť užitočné,  zmysluplné a dobré pre nás. Tieto 4 z nich ti dokážu zlepšiť život za naozaj krátku dobu. 

Spánková hygiena

Na to, aby si sa už od rána cítila dobre a aby si bola vyspatá, je dôležité dbať nie len na dĺžku svojho spánku, ale aj na jeho kvalitu. Aby bol hlbší a kvalitnejší, skús nepoužívať mobilný telefón, počítač a televízor aspoň hodinu pred spaním.

Môžeš si zaobstarať aj škrabošku na oči a tmavé závesy do spálne, pretože spať by si mala v úplnej tme. Tak tvoj nervový systém nič nebude vyrušovať, čo bude mať vplyv na kvalitu tvojho spánku.

Plánuj

Tak, ako je to pre teba pohodlné. Či už to budú poznámky na mobile alebo si kúpiš pekný papierový plánovač. Len plánuj a prenášaj všetky tie informácie zo svojej hlavy niekam inam, pretože tvoja hlava má dosť informácií aj bez toho. Pomáhaš tým sama sebe a už ti nič neujde a na nič nezabudneš.

Prechádzky alebo šport

Nemusíš každý deň športovať, ak nechceš. Ale akokoľvek sa hýbať  by si mala každý deň a prechádzka z obývačky do kuchyne alebo tri metre z práce na zastávku MHD alebo do auta nestačia. Či už ten pohyb získaš vďaka športu alebo to môžu byť aj obyčajné prechádzky, to je jedno, len sa hýb.

Uvidíš, aký dopad bude mať na teba každodenná 30 minútová prechádzka na čerstvom vzduchu. Nie len tvoje telo ti bude vďačné, ale aj tvoja nervová sústava.

Najskôr dôležité a potom všetko ostatné

Úžasný zvyk, vďaka ktorému sa ti zvýši koncentrácia a staneš sa viac zodpovednou. Jeho pointa spočíva v tom, že tú najdôležitejšiu úlohu z celého dňa musíš urobiť hneď ako prvú.

Chápem, môžeš sa jej báť, môžeš si nebyť istá, ako ju urobiť a práve preto ju budeš robiť, ako prvú, pokiaľ ešte nie si rozptýlená rôznymi ďalšími úlohami a informáciami. Aspoň to skús a uvidíš, že časom sa prestaneš báť akýchkoľvek úloh, pretože si uvedomíš, že si schopná urobiť čokoľvek.

V tomto našom článku sa dočítaš o 7 najčastejších zlozvykoch, ktorými si sama kazíš život. Je čas vymeniť ich za každodenné dobré zvyky. 

Nie je neobvyklé, že v našich životoch prichádzajú časy, keď sme smutní, vyčerpaní a nič sa nám nechce. Avšak, čo ak sa takto cítime pravidelne a snažíme sa to zakryť pred ostatnými? Existuje niekoľko varovných signálov, ktoré ti môžu naznačiť, že svoje šťastie a dobré naladenie len predstieraš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife