Dokážeš si predstaviť vyjsť von niekam bez kabelky alebo ruksaku? Schválne hovoríme aj o ruksaku, pretože ten je v poslednej dobe skvelou náhradou. Je praktický a obidve ruky máš voľné. Čo by ti vo vnútri nemalo chýbať?

Ak by si teraz vysypala svoju kabelku alebo ruksak, čo všetko by sa v nich nachádzalo? Bola by tam aspoň polovica vecí z nášho zoznamu? Spísali sme pre teba základné veci, ktoré by každá žena mala nosiť stále so sebou.

Ak pravidelne striedaš napríklad dve kabelky, odporúčame ti väčšinu z týchto vecí mať v obidvoch, aby si ich nemusela stále prekladať a aby sa ti nestalo, že ti zrovna niečo bude chýbať. Ostatné veci, ktoré používaš pravidelne (mobil, peňaženka), len dohodíš a ušetríš tak aj trochu času.

zdroj: Unsplash/Kristina Petrick

Čo by teda nemalo v tvojej kabelke či ruksaku chýbať?

Peňaženka s dokladmi a mobil

Toto je snáď úplne jasné. Celú peňaženku nosiť so sebou ani nemusíš, pretože zľavové karty do obchodu si môžeš načítať do svojho mobilu a zároveň to môžeš urobiť aj s platobnou kartou. Platiť mobilom je dnes rýchle a jednoduché. Stačí, ak si vezmeš doklady a v tejto dobe nezabudni ani na negatívny výsledok antigénového testu (prípadne potvrdenie o prekonaní Covidu).

Náhradné rúško/respirátor

Pre prípad núdze je dobré mať so sebou náhradné rúško alebo respirátor. Odkedy sa mi pred obchodom roztrhla gumička na jednorazovom rúšku, jedno náhradné mám vždy v kabelke.

Dezinfekčný gél alebo vlhčené obrúsky

V súčasnej dobe je to tiež veľmi potrebné. Hygienu naozaj netreba zanedbávať, lebo nevieš, kde sa čoho dotkneš a ak nemáš prístup k vode, kde by si si mohla umyť ruky, dezinfekčný gél je šikovným pomocníkom.

Taška na nákup/látkové vrecká na zeleninu

Ak ideš do mesta, možno ešte nevieš, že sa zastavíš v obchode kúpiť pár drobností. Preto je dobré so sebou nosiť stále náhradnú tašku. Môžeš aj igelitovú, ktorú používaš dookola, no oveľa viac praktickou je látková taška. Výhodou je, že dnes sú dostupné v rôznych krásnych motívoch. Prihoď aj jedno či dve vrecká na zeleninu a nebudeš si musieť v obchode brať igelitové tašky. Aj takouto malou drobnosťou môžeš pomôcť prírode.

Hygienické vreckovky a hygienické potreby

Určite máš vo svojom okolí ľudí, ktorí nikdy nemajú hygienickú vreckovku a pýtajú si ju od iných ľudí. Maj jeden balíček vždy so sebou, aby si mohla podať pomocnú ruku. To isté platí aj v prípadne ženských hygienických pomôcok. Určite si sa niekedy ocitla v situácii, kedy ti chýbala vložka či tampón a kamoška vytiahla záchranu z kabelky.

Balzam na pery (alebo lesk/rúž)

Suché pery sú nielen nepríjemné, ale ani nevyzerajú najlepšie. Balzam na pery je must-have, no môžeš ho nahradiť aj leskom či rúžom, záleží, čo ti vyhovuje.

Malá kozmetická taštička

V kabelke by nemala chýbať ani malá kozmetická taštička, do ktorej ukryješ všetky potrebné drobnosti. Určite by sa v nej mali nachádzať tieto veci: zrkadielko, hrebeň, leukoplast, krém na ruky, pilník, malý parfum (alebo deodorant), púder alebo korektor. Prihoď tiež gumičku a sponky, lebo nikdy nevieš, kedy sa ti zídu.

Fľaša s vodou

Pravidelný pitný režim je veľmi dôležitý. Môžeš sa niekde zdržať dlhšie a aby si si nemusela kupovať v obchode stále nové plastové fľaše, nosievaj so sebou svoju vlastnú. Pokojne aj tú od minerálky, čo si si minule kúpila. Môžeš ju používať aj viackrát, prípadne si kúp fľašku práve na takéto účely. Obľúbené sú napríklad sklenené fľaše.

Pero a diár (alebo zápisník)

Aj keď si dnes všetko zapisujeme do mobilu, mať po ruke pero nie je na škodu. K nemu si nezabudni diár, zápisník alebo kus papiera, ak by si potrebovala niečo zapísať.

Lieky proti bolesti

Možno ich nebudeš potrebovať ty, ale niekto, s kým sa stretneš. Môžeš ich rovno prihodiť do tej malej zázračnej taštičky, ktorá v sebe ukrýva všetko potrebné.

Nabíjačka/powerbanka

Niektoré dnešné mobily nevydržia dlho a musíme ich nabíjať aj každý deň. Nosievaj so sebou preto nabíjačku, no praktickejšia je powerbanka. Nie vždy sa možno dostaneš k zástrčke, aby si si dobila mobil. Powerbanku si nabiješ doma a mobil si môžeš nabíjať aj vtedy, keď bude uložený v kabelke.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.