instagram.com / simonacomedy

Simona patrí k stand up komičkám, ktoré aktívne vyvracajú stereotypné predstavy o tom, aká by mala byť správna žena. S humorom reagujú na aktuálne témy, medzi ktoré patrí aj fatshaming či kult krásy, alebo chudoba. Úspešná stand up komička reprezentovala slovenský humor niekoľkokrát aj v zahraničí.

Simona patrí v súčasnosti k výnimočným stand up komičkám. Jej humor je prirodzený a jednoducho sa s ním stotožní nielen žena, ale často i muž. Táto komička je dôkazom, že život je taký, aký si ho urobíme. Na Instagrame ju nájdete pod menom @simonacomedy. Simona patrí do tej skupiny sympatických ľudí, ktorí nemajú problém vyjadriť sa k žiadnej téme, spolu s ďalšími členmi zo skupiny Silné reči.

Snažili ste sa podnikať v gastronómii. Vyjadrili ste sa k byrokracii a problémom. Čo vám ako podnikateľke najviac komplikovalo život?

Mala som bar, robila som, čo ma bavilo a makala som vo vlastnom podniku, a za vlastným barom. Bohužiaľ, tento štát nemá veľmi rád, ak sa venujete niečomu, čo vás baví a náhodou vám to aj zarába. Práve toto mi najviac skomplikovalo podnikanie. Ale mám pocit, že na Slovensku stále platí „malý podnikateľ – žiadny podnikateľ“, takže musím so slzou v oku priznať, že aj so stand upom ma štát už našiel. (smiech)

Živíte sa najmä stand upom. Aký je to život?

Aktuálne v mojom živote prebehla zmena, takže som pribrala jednu prácu. Takú normálnu. Aby sa ľudia nehnevali, že mám zvláštne povolanie. Stáva sa mi to často na úradoch, alebo u doktorov, keď vyplním do kolonky zamestnanie, že som KOMIČKA. A život je to úžasný! Síce v neistote, lebo také je umenie – raz je robota, inokedy menej-  a hlavne preto som vzala aj inú prácu, pretože nie som slobodný freelancer, ale v prvom rade matka môjho trojročného satanášika. (smiech)  Všetko však vynahrádza ten pocit, že dostanete peniaze za to, čo milujete. Okrem peňazí žijem hlavne z podpory a potlesku, ktorý sa vypláca priamo na mieste a to je niečo, čo mi dáva každodenne zmysel.

Máte každý mesiac vyrovnaný príjem, alebo máte také to svetielko v hlave, ktoré vám vraví, že neviete čo bude o týždeň?

Myslím, že na časť som už odpovedala, ale celkovo mám svetielok v hlave dosť málo. Moja špecializácia je, čo najviac zlých rozhodnutí v krátkom čase, takže zvyčajne mi kontrolka bliká až potom, čo niečo urobím alebo poviem. (smiech)

Čo je pre vás pri stand upe najdôležitejšie?

Pre mňa je najdôležitejšie, aby tam boli ľudia. To zvykne dosť pomôcť atmosfére. A pokiaľ je táto podmienka splnená, tak myslím, že je veľmi dôležité byť sám sebou. Znie to ako klišé, ale verte mi, nikde vás ľudia neprekuknú z vašej masky skôr ako na pódiu. Preto je pre mňa od istého času úplnou alfou a omegou úprimnosť. Taká tá ľudská. Ja idem na pódium s tým, že toto sú moji kamoši a ja im idem povedať všetko. Detaily príbehu za ktoré sa hanbím, ktoré poviem len najlepšej priateľke? Takú vec nepoznám….No, možno hej. Zase nemôžem povedať, že nemám rada zvieratá, lebo ľudia sú na to citliví. Toto tam nedáme, že? (smiech)

https://www.startitup.sk/stand-up-komicka-simona-zena-ma-pravo-mat-aj-osobnost-nielen-dobre-vyzerat/

Zdroj: startitup.sk

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating