Blížiaci sa koniec roka býva zväčša ideálnou príležitosťou na to, aby si sa zamyslela, aký rok si prežila. Bola si s rokom 2020 spokojná? Môžeme sa zhodnúť na tom, že tento rok bol úplne iný, než tie predošlé.

Naučili sme sa mnoho nových vecí, nemohli sme robiť to, čo máme rady, no kvôli tomu si teraz viac vážime naše zdravie a čas strávený so svojimi blízkymi. Využila si čas strávený v domácej izolácii na to, aby si sa venovala svojim záľubám, prípadne si sa naučila robiť aj niečo nové?

Naučila si sa byť len tak sama so sebou a prijať to, aká si? Naučila si sa byť silnou, sebavedomou a nezávislou ženou? Ak nie, nevadí. Pred nami je ďalší rok, kedy sa ti to konečne môže podariť. Pokús sa žiť tak, aby si rok 2021 prežila naplno a aby si si takto o rok mohla povedať, že teraz si tou najlepšou verziou samej seba.

Čo všetko by si mala v roku 2021 urobiť?

1. Zameraj sa na seba, svoj osobný rozvoj, plány a sny. Buď sama pre seba prioritou.

2. Tráv menej času starosťami nad tým, čo si o tebe myslia iní ľudia.

3. Odstrihni od seba toxických ľudí, ktorí sú pre teba skôr záťažou ako prínosom.

4. Urob si poriadok vo svojich vzťahoch. Žiješ vo vzťahu, ktorý ťa napĺňa a ktorý je rovnocenný? Ak nie, odíď z neho. Zaslúžiš si mať po svojom boku človeka, ktorý ťa bude dopĺňať.

5. Tráv viac času so svojimi blízkymi a najbližšími priateľmi. Váž si čas, ktorý s nimi môžeš stráviť, pretože nikdy nevieš, čo všetko sa môže z minúty na minútu zmeniť.

6. Nauč sa hovoriť nie a nenechaj sebou manipulovať len preto, aby si niekomu vyhovela. Rob len to, s čím sa naozaj stotožňuješ.

7. Začni žiť zdravšie. Dávaj si pozor na to, čo zješ a začni aspoň trochu cvičiť. O pár rokov za to budeš vďačná.

8. Choď na výlet alebo dovolenku sama. Len tak budeš otvorená novým možnostiam, spoznáš nových ľudí a nové kultúry.

9. Nájdi si nový koníček, ktorý rozvíjaj a pravidelne sa mu venuj. Urob niečo, čo si doteraz odkladala a nenašla si si na to čas alebo odvahu.

10. Využi každú príležitosť, ktorá sa ti naskytne. Niekedy budeš musieť zariskovať, ale neboj sa. Bude to stáť za to!

11. Uč sa zo svojich vlastných chýb. Ak ti niečo nevyjde, malo by ťa to posilniť.

12. Začni žiť udržateľne. Zaujímaj sa o životné prostredie, v ktorom žiješ. Nenakupuj vo výpredajoch len preto, že je to lacné. Zaujímaj sa o pozadie, ktoré sa ukrýva za výrobkami. Zaujímaj sa o to, čo ješ, čo používaš a čo si na seba obliekaš.

13. Viac sa usmievaj a snaž sa myslieť pozitívne. Dobrú náladu šír aj okolo seba.

14. Objav sebalásku a nauč sa mať konečne rada. Len tak budeš môcť byť skutočne šťastná a vyrovnaná.

Viem, že bude ťažké podstúpiť tieto zmeny a nepôjde to zo dňa na deň. Nemusíš si odškrtnúť všetky veci z tohto zoznamu naraz. Na začiatok stačí, keď sa ti podarí splniť aspoň pár z nich. Ale musíš to chcieť ty sama. Len vtedy to bude mať skutočný zmysel. Verím, že rok 2021 bude práve tým rokom, kedy sa naučíš mať rada samú seba a staneš sa svojou lepšou verziou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.