Láska, odpusť mi, prisahám, že sa zmením! Už to nikdy neurobím, len mi daj šancu! Sú ti tieto slová povedomé? Potom ti možno bude známy aj ten pocit, keď si sa v ňom znova a znova sklamala. Verila si, že tentokrát to naozaj myslí vážne, no on ti len hral na city prázdnymi sľubmi.

Byť vo vzťahu s človekom, s ktorým je to ako na jednom kolotoči, môže byť poriadne vyčerpávajúce. Stále sa opakuje ten istý príbeh: všetko je super – spraví niečo zlé – pohádate sa – rozchádzaš sa s ním – on sľubuje, že sa zmení, že všetko napraví – chvíľu je dobrý, akoby chcel vyhrať súťaž o najlepšieho partnera – zase spraví niečo zlé, znova ťa sklame – opäť sľubuje a prosí…

Ak ti je tento priebeh vzťahu známy, dobre vieš, o čom hovorím. Chvíle plné lásky sa razom menia na chvíle plné zlosti a sĺz. Je to ťažké povedať a ešte ťažšie vykonať, no jediná cesta, ktorá vedie k tvojmu šťastiu je vystúpiť z toho kola von. Nebude to jednoduché, ak ste spolu roky či máte spoločné záväzky, no povedz si úprimne, chceš takto žiť do konca života?

Ak nemáte spoločné záväzky, potom už konečne otvor oči a utekaj. Je čas prestať mu skákať na prázdne sľuby, keď sa s tebou evidentne iba zahráva. Keď niekto povie, že sa zmení, keď niekto tak veľmi prosí o druhú šancu, má preto spraviť všetko. A nie zabudnúť na sľub hneď po tom, ako sa mu zdá, že si to vyžehlil. Pravda je len jedna – a to tá, že pravdu nehovoril.

Tak, ako si ty môžeš nájsť človeka, s ktorým to bude fungovať, tak to môže mať aj on. Keď je niekde problém, človek sa nezmení. Iba musí mať vedľa seba partnera, ktorý to chápe, a ktorému to nevadí. Prečo chceš potom nasilu udržiavať vzťah, ktorý za to evidentne nestojí? Máš strach? Nie je z čoho! Ak nie si skutočne šťastná, samé od seba sa to nikdy nezmení. Prestaň dávať šance, ktoré si neváži. Ak ich nevyužije, je to jeho smola, nie tvoja.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.