instagram.com/slovakwild, vylet_slovenskom

Leto už máme v plnom prúde a kapacity ubytovania sa na Slovensku pomaly, ale isto zapĺňajú. Preto by si viac nemala váhať a mala by si si vybrať miesto, kde stráviš tohtoročnú dovolenku. Ak, samozrejme, plánuješ ostať doma na Slovensku.

V našich predošlých článkoch sme ti už priniesli veľa tipov na cestovanie po Slovensku. Tento raz sme ale zozbierali najlepšie profily na Instagrame, ktoré ukazujú, aká je naša krajina krásna. Ak ťa ani tieto fotky nepresvedčia o tom, aby si tento rok necestovala za hranice, tak už nič.

Niektoré profily len zbierajú fotografie ľudí, ktorí zverejnili svoj výlet na sociálnej sieti. Takto to máš ale pekne pokope, a tak len môžeš scrollovať a vyberať si, kde by si chcela ísť. Možno ťa niektorá destinácia na základe fotky osloví natoľko, že hneď začneš baliť kufre.

This is Slovakia

Turistika na Slovensku

Slovak Wild

Slovak Adventures

Pravé Slovenské

Dnes cestujem

Výlet Slovenskom

Nie je túra bez Štúra

Dovolenkujem doma

View this post on Instagram

ROZHĽADŇA TOKAJ Zeleň 🌿, hrozno 🍇, nekonečné južanské slnko ☀️ a neodolateľná vôňa vína! 🍾 Áno, to je naša rozlohou NAJmenšia, no o to bohatšia vinárska oblasť Tokaj na JV Slovenska v okrese Trebišov. Uprostred viníc v katrastri obce Malá Tŕňa, tu vyrástla krásna rozhľadňa, tak si ju poďme trošku predstaviť. 🙂 . 🗼 má 12m a bola postavená v roku 2015 . 🗼 už z diaľky zaujme svojím nevšedným architektonickým riešením – má totiž tvar vínneho suda. . 🗼 na vrchole sa môžete kochať nádhernými výhľadmi na celý okolitý región a susedné Maďarsko a je k dispozícii aj ďalekohľad a informačné tabuľky s popismi panorámy. . 🗼 v tesnej blízkosti sa nachádza aj altánok a detské ihrisko, čím predstavuje ideálne oddychové miesto pre turistov cyklistov či rodiny s deťmi. . 🗼 vedie k nej asfatová cesta medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov a značené cyklotrasy, takže túto atrakciu odporúčame pre všetky vekové kategórie na akomkoľvek dopravnom prostriedku. 🙂 . Okolie láka aj množstvom pamiatok, múzeí či historických kaštieľov (o ktorých si povieme nabudúce). Prajeme vám pekný výlet a veľa plnohodnotných zážitkov pri spoznávaní Slovenska. 🙂✌️🇸🇰 . #dovolenkujemdoma #tipnavylet #rozhladna #tokaj #kosiceregion #kosickykraj #slovensko #slovakia #slovenskerozhladne #kamnavylet #turistikanaslovensku #turistika #automposlovensku #vyletyposlovensku #dnescestujem #praveslovenske #instasvk #instaslovakia #pureslovakia #thisisslovakia #wineregion #slovakiatravel

A post shared by Nespoznané miesta Slovenska (@dovolenkujemdoma) on

View this post on Instagram

DRÁBSKO – KYSUCA Vedeli ste, že na Slovensku máme ešte jednu dedinku, ktorá sa krásou môže porovnávať s Vlkolíncom? 🤔🙂 Táto maličká osada s tradičnou architektúrou je učupená v lone prírody a napiť sa tu môžete aj pramenitej horskej vody. 😊✌️ . 🏘 jedna z NAJzachovalejších oblastí ľudovej architektúry na Slovensku. . 🏘 jej pôvodný názov bol Otília. Nazval ju tak gróf Forgách podľa svojej dcéry. Na prelome 17. a 18. storočia tam priviedol prvých osadníkov – drevorubačov z Oravy. Neskôr k nim pribudli pastieri, furmani a sklári z Kysúc a Valašska. . 🏘 historická zástavba s pôvabnými ľudovými drevenicami, hospodárskymi dvormi, sýpkami, kaplnkou a malou zvonicou sa tu zachovala najmä preto, že osada bola v 80-tych rokoch 20. storočia vysídlená (mala ustúpiť plánom na výstavbu priehrady, ktorú ale napokon vôbec nepostavili). . 🏘 osada sa nachádza v lone krásnej stredoslovenskej prírody, je obklopená hlbokými zalesnenými dolinami 🌳, rozľahlými lúkami a pasienkami a jej návšteva predstavuje krásny zážitok predovšetkým pre cykloturistov. 🚴‍♂️ . Na potulkách horehroním vám odporúčame spolu s 📸 @viktoria.ziva zastaviť sa aj tu. 🙂 Prajeme vám pekný výlet a veľa plnohodnotných zážitkov pri spoznávaní Slovenska. 🙂🇸🇰 . #dovolenkujemdoma #tipnavylet #kamnahorehroni #kysuca #drabsko #krajinka #slovensko #slovakia #kamnavylet #turistikanaslovensku #dnescestujem #vyletyposlovensku #praveslovenske #instaslovakia #pureslovakia #thisisslovakia #nature #slovakiatravel

A post shared by Nespoznané miesta Slovenska (@dovolenkujemdoma) on

Tatry official

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie