Kladiem si otázku, prečo som ťa tak zbožňovala?

Prečo som sa kvôli tebe pretvarovala?

A prečo som mojich pravých priateľov (moju pravú rodinu) odohnala a dourážala kvôli tebe?

Len kvôli tebe. Bola to len ilúzia zamilovanosti, do ktorej si ma zamotal.

Pre teba to bola hra a my sme boli figúrky, s ktorými si hral smrteľnú hru a zostali mi po nej jazvy. Jazvy, ktoré nám zostanú ako pripomienka. Stála som pred tebou úplne nahá a chcela som ti dať všetko… seba, svoju dušu a svoje telo. Ale ty si nedokázal prekonať pýchu. A ak si čakal, že budem trpezlivá, kým sa rozhodneš, si na omyle. Je koniec.

zdroj: unsplash.com

Je obdivuhodné, že aj keď ti niekto zlomí srdce, ty ho dokážeš stále ľúbiť všetkými tými malými kúskami…

-neznámy

Rozmýšľala som, v čom bola chyba. Trápila som sa pre moje vlastné rozhodnutie. Strávila som dni zavretá medzi štyrmi stenami, ktoré boli mojim palácom a nikoho som k sebe nepustila. Čakala som na svojho princa, až pokým som neuvidela tvoju fotku s inou.

zdroj: unsplash.com

Vtedy mi to došlo… aká som len bola naivná. Sadla som si na balkón a pozerala som sa na hory, za ktoré zapadá Slnko. Cítila som sa inak… bola som slobodná. Už si tam nebol ty, ale na prvom mieste som stála ja. Usmievala som sa ako malé dieťa. V hlave mi skrsla spomienka na to, ako som sa na strednej škole smiala a hovorila mojej kamarátke:Veď si s ním chodila len týždeň a ledva ste sa poznali, čo robíš z toho vedu.“ A mala som pravdu. Na to, aby som prežila svoj život, nepotrebujem chlapa. Potrebujem mať pri sebe len ľudí, ktorých mám rada a verím im a oni veria mne. Chlap/frajer/priateľ/boyfriend nie je potrebný.

Celú noc som strávila na balkóne, pozerajúc na hviezdy a premýšľajúc. Od tej noci ubehli roky. Teraz som naozaj šťastná. Pretvorila som môj život a išla som za svojimi snami. Bola to drina, ale zvládla som to.

zdroj: unsplash.com

Žijeme v dobe, kedy si väčšina báb myslí, že ak nemá chlapa, nemajú zmysel života. Len keď si to poviete, znie to ako blbosť. Nehovorím, že mať dobrého chlapca, ktorý vám rozumie a stojí pri vás, je zlé. Len sa nehrňte do vzťahov, ktoré sú dopredu odsúdené na zánik, tým sa zničí jeden z vás alebo obaja. Nevyberajte si partnera len pre to, aby ste neboli sami. Byť sám nie je hanba. Je horšie byť vo vzťahu, v ktorom sa cítite byť sám. Byť vo vzťahu, vo ktorom sa bojíte niečo povedať či spraviť. Čo vám to dá? Absolútne nič, len trápenie. Radšej byť single a nezávislá. Užívajte si život a vaša stratená polovička si vás raz nájde.

A babenky moje, nič vám nebráni ísť si za snami a cieľmi. A ak sa niekto snaží, brániť vám v ceste, dajte si svoje najlepšie topánky a so zdvihnutou hlavou, mu ukážte ako sa to robí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.