Toxický vzťah

Toxický vzťah má veľa podôb a dokáže ho prezradiť viacero znakov. Niekedy je však veľmi ťažko rozpoznateľný, preto by si mala poznať jeho základné signály. Patrí k nim aj to, ak sa k tebe tvoj partner v spoločnosti správa úplne inak než doma. Čo sa za tým skrýva?

Je iné, keď ťa partner zoberie napríklad na stretnutie so svojím šéfom. Tam ťa nebude celý čas bozkávať a objímať, pretože si uvedomuje, že to práve teraz nie je vhodné a v práci si to jednoducho nemôže dovoliť. Každopádne, bude sa k tebe správať s láskou a rešpektom, pretože si jeho žena.

Ale čo ak sa v spoločnosti zrazu správa tak, ako keby ťa vôbec nemal rád, ignoruje ťa a nechce s tebou tráviť čas? Alebo naopak, doma si ťa ani poriadne nevšíma a medzi ľuďmi je z neho ihneď milujúci partner?

Ak si nie si istá, či svojho partnera naozaj miluješ, odpovedz na tieto 3 otázky
zdroj: Unsplash/Kenny Eliason

O úprimnú lásku tu nejde

Ver mi, človek, ktorý ťa nadovšetko miluje, sa takto správať nebude. Je to naozaj toxické a takýmto spôsobom sa s tebou partner snaží len manipulovať. Na čo to robí? Jednoducho, momentálne si pre neho asi tá najlepšia voľba a nechce ťa len tak pustiť. Napríklad aj preto, že nechce byť sám.

Milujúci človek sa nehanbí za svoje city

Pokiaľ je muž naozaj zaľúbený, váži si svoju partnerku a chce s ňou naozaj byť, nemá dôvod meniť svoje správanie voči nej. Áno, niekedy sa však intenzita tých pocitov môže meniť v závislosti od toho, ako veľmi je prostredie a spoločnosť formálna. Napríklad, ako je to vyššie spomínane pracovné stretnutie a podobne. Ale každopádne ani vtedy by si nemala pochybovať o tom, že ťa miluje.

Red flags vo vzťahu
zdroj: Unsplash/Joanna Nix-Walkup

Avšak chlap, ktorý si nie je istý svojimi pocitmi, môže svoje správanie voči tebe radikálne meniť. Nie je to vôbec zdravé, preto by si si mala poriadne zvážiť to, či takýto toxický vzťah vôbec potrebuješ a či s takýmto partnerom vôbec chceš byť.

V tomto našom článku sa dočítaš o tom, prečo sú súčasne vzťahy menej kvalitné a vydržia len krátko. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating