Žijeme v časoch, kedy sa takmer všetká ľudská komunikácia odohráva v online priestore. Nezáleží na tom, či si si našla nový objav na zoznamke alebo Instagrame. Niet sa za čo hanbiť, len by si mala mať oči na stopkách. Portál Bridestory, Inspiring tips a Bustle ti prinášajú tipy, ako správne zvládnuť prvé stretnutie v realite.

Nebuď príliš dôverčivá

Je krásny, charizmatický, vtipný a zaujíma sa o teba? Super, určite máš vďaka tomu hneď krajší deň. Lenže predsa by si mala byť opatrná. Nenechaj sa po týždni písania unášať bláznivými predstavami o vašej svadbe a spoločných deťoch. Choďte na to pomaly a prirodzene si k sebe hľadajte cestu.

Stretnite sa na verejnom priestranstve

Ak ste sa ešte naživo nevideli a nadišiel už deň D, zvoľte si miesto, kde bude množstvo ľudí. Choďte si sadnúť do kaviarne, navečerať sa do reštaurácie, kamkoľvek, kde nebudete úplne sami. Možno sa cez internet javil ako úplne skvelý chlap, no aj tak buď opatrná. Keby s týmto návrhom nesúhlasil a silou mocou by sa ťa snažil stiahnuť na neznáme miesto, nechoď tam. Mohli by z toho vzniknúť problémy.

Povedz o tom aspoň jednej osobe

Nehovorila si o ňom ešte žiadnej kamarátke? Je to pochopiteľné, zrejme je na to ešte príliš skoro a nechceš to zakríknuť. No ak by sa už uchyľovalo stretnutiu, informuj ju o tom. Zober si to takto, prvýkrát budeš s niekým, koho si ešte nikdy nevidela. Dnešní svet a ľudia sú veľmi pomätení, čiže by si to mala povedať už len pre vlastný pocit bezpečia a istoty.

Nemaj nadprirodzené očakávania

Rozumiete si v online priestore a naživo to je ešte lepšie? Super! Len sa tým nenechaj úplne pohltiť. Najviac ideálne by bolo, keby od toho nič neočakávaš. Máte toho ešte toľko pred sebou, na čo sa náhliť? Nemysli si, že by ti po prvom bozku povedal, že si láskou jeho života. Chlapi nemajú radi tlak, takže skús zvoľniť z tempa a vychutnaj si prítomný moment. Žiť „tu a teraz“ sa veľmi vypláca.

Určite si hranice

Už na začiatku by ste si mali stanoviť, o čo medzi vami pôjde. Máte obaja záujem o vážny vzťah, či si len tak niekam vyraziť? Úprimnou konverzáciou najlepšie predídete komplikáciám a presne budete vedieť, po čom túžite. Rovnako to platí aj pri prvom stretnutí. Povedzte si, čo sa môže počas neho udiať, čo nie. Nemusíte tak mať zbytočné očakávania a pocit sklamania.

Zdroj: Bridestory, Inspiring tips a Bustle

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.