Prišiel si veľmi vhodný moment do môjho života. Bola som ranená, ale nie otupená bolesťou z predošlého vzťahu. Bolo to prechodné obdobie pre moju bytosť, kde som bola sama so sebou a nechcela som nič dávať, ale len brať. Nemala som na teba požiadavky. Prišiel si a nič si sa nepýtal. Robil si presne to, čo sa od teba očakávalo. Chodil si za tmy neskoro večer a odchádzal včas rána aby nik nevidel a nezistil. Žiadne sľuby medzi nami neboli, pretože každému z nás išlo len o ten fyzický povrchný akt. Telo sa s telom zosúladilo a ja som čím ďalej tým viac začala zvykať na tvoj dotyk a dych. Tvoja vôňa sa mi dostavala pod kožu prese ako tvoj koníček sa dostal pod kožu tebe.

Vlastne ten tvoj koníček bol hlavnou prekážkou medzi nami. Boli to drogy a nečudo, že som si držala odstup. Vedela som ,že ty si ten posledný vhodný partner do života. Nebola som zaslepená, práve že naopak bola som férová voči sebe samej. Životné ciele boli jasné, tak ako bol aj tvoje bytie v mojom živote. Mal si byť len to že si bol akási náplasť na rany z minulosti a ja keď budem cítiť, že som dostatočne zahojená, sa posuniem ďalej no ale už bez teba. Niekedy moja krutosť nemala hranice a pri každej príležitosti som ti dala najavo, že si nič. Tvoj drogový koníček bol verejný a ja som nebola v pozícii si to naše ubrániť. Hlavne som si verejne nemohla dovoliť stavať sa za teba a tie tvoje drogy. Nebolo sa vlastne ani začo stavať. Vždy som ti vravela, že každý iný je vhodnejší do budúcna ako partner než ty.

zdroj: unsplash.com

Hrala som férovú hru voči sebe aj tebe. Osud či univerzum nezahralo férovú hru voči mne. Tak ako si sa po nociach ku mne domov vkrádal potichu a ladne ako ružový panter, tak presne sa vkrádala tvoja vôňa pod moju kožu a ja som ani len netušila že to nie ty, ale ja som drogovo zavisla po tebe. Nik ma za celé tie roky čo chodím po tomto svete nebozkával ako ty. Nik sa ma nedotýkal, tak ako ty. Akoby si mal preštudovaný môj osobný návod na použitie. Vedel si ma rozosmiať, ale tvoja závislosť k dogám ma ničila a brala mi energiu no napriek tomu som ti vždy otvorila dvere môjho bytu a dovolila tej tvojej vôni sa postupne a nenápadne zakoreňovať v mojom celom ja. Čas plynul a ja isteže som mala pokusy isť za iným nikdy to nevyšlo a vždy si bol ty ten ku komu som sa vracala a môj Lanselod čo ma v naručí schoval pred celým svetom

Každým pokusom na skutočný verejnosťou uznaný vzťah som sa vracala ako bumerang do tvojho náručia. Sama som si neuvedomovala, že to boli troje Vianoce,troje narodeniny a troje valentínske stretnutia. Bol si vlastne dokonalý ale ta červená kontrolka blikala o dušu spasenú a názor iných, že si len feťák ma v tom len utvrdzoval. Úplne som nepostrehla, že pri tebe som to ja, že pri tebe so skutočne sama sebou a nenosím žiadnu masku. Nedokonalosti môjho tela si hladil a rozmaznával ako keby som vzácna váza s porcelánu. Skutočne si sa snažil ma robiť šťastnou,ale ja som videla len ten tvoj koníček k drogám. Po troch rokoch som bola dotlačená k rozhodnutiu to s tebou ukončiť. Neznášala som tie prechody medzi tým keď si mal čistú hlavu a tým, že ja sama som sa musela rozhodnúť na základe tých tvojich prestrihov a zároveň zdravotných veci či zotrvať v tomto vzťahu-nevzťahu alebo rázne to ukončiť a skutočne sa posunúť. Už som vedela, že to čo máme je viac ako len to že prídeš a prekotíš ma. Zásada dodržať sľub sama sebe sa nesplnil ani som nemusela porušiť pravidlo, že nikdy neprespíš, lebo ráno sa tvoria city, keď sa jeden pri tom druhom prebúdza.

zdroj: unsplash.com

Ty si sa nemusel prebudiť tebe stačilo len byť a cit sa postupne vytváral sám a rástol ako drobné semienko.Odohnať ťa bolo jediné riešenie. Drog si sa kvôli mne nevzdal a ja som vedela, že potrebujem v živote istoty a nie strach. Myslela som, že si pomáham a pritom som si tým, že som ťa odohnala ublížila najviac ako sa len dalo. Ešte nikdy sa vo mne neozvala taká úzkosť a taká bezmocnosť spojená s prázdnotou ako keď si odišiel s môjho života.

Dotkla som sa dna viac ako kedykoľvek predtým a keď u teba prišla iná žena som pochopila, že to ty si bol ten čo vlastne chcel nám dať šancu… To ja som sa bála na iných čo povedia. Obetovala som to, čo ani jeden z nich nemal. Dovolila som iným aby rozhodli skôr, ako tebe mi dokázať, že si moju lásku zaslúžiš… prišla tma, veľká tma a ja som nedokázala chodiť medzi tých ľudí čo tebou opovrhovali za drogy. Ja som zrazu opovrhovala sama sebou.

Ticho bez tvojho hlasu bolo zlé, no horšie bolo si pustiť hudbu, pretože celý môj zoznam piesní bol súčasť teba a musela by som resetnúť nielen moju myseľ ale aj všetko dookola. Chcela som… skutočne som chcela, ale bolo neskoro. Ty si rezignoval a zlomil palicu nado mnou a iná v tvojom živote nahradila moje miesto. Len s takým rozdielom, ktorý som ja nedokázala a nemala odvahu urobiť. Ona sa postavila a ubránila si ťa pred celou spoločnosťou a nakoniec jéj láska ťa vyliečila zo závislosti a tá moja mňa zabila.

zdroj: pexels.com

Zabila moje vnútro celú akou som bola. Nežijem, len prežívam a čakám kým príde zas niekto, kto zaplní tvoje miesto, presne tak, ako si našiel ty niekoho kto zaplnil to moje…. Zlosť a žiaľ ma prešli a nastal pokoj. Tak som to v sebe cele prijala a naučila sa dýchať bez teba a ďakujem za každý dotyk, bozk a čas ktorý si trávil so mnou…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.