Musím sa priznať, nikdy som nebola ten športový fit typ superženy. Aj keď som sa o to silou-mocou snažila, vždy to bolo len v krátkodobých intervaloch. Trvalo celkom dlhú dobu, kým som našla športovú aktivitu, ktorú som nemusela robiť nasilu čisto z vidiny, že moje telo bude krajšie. Pretože, šport ťa musí baviť a musí sa z neho stať hobby, aby človek pri ňom zotrval. Dnes si myslím, že každý je športový typ, len si musí nájsť to svoje pravé orechové. 

archív Justwoman by Diva’s

Cez kolektívne športy, cez tanec a cez návštevy fitness centra som skončila svoje hľadanie pri jóge. Najskôr iba prostredníctvom videí na youtube, neskôr na kurze.  Vďaka tejto srdcovke sa cítim lepšie a aktívnejšie, moje telo sa viac spevnilo a je ohybnejšie. A to najpodstatnejšie – jóga nie je šport len pre telo, ale aj pre hlavu. Filtruje malicherné problémy, upokojuje moje nálady a šetrí mi nervy.

Pár mesiacov pred letom sme sa s kamarátkou z kurzu zhodli, že nám iba jóga už nestačí a svoje dni skúsime začať ranným behom. Spočiatku ranné vstávania trochu boleli, ale vo dvojici bola motivácia opustiť vyhriatu posteľ silnejšia, takže sme to zázrakom zvládali. Teraz je to už príjemná samozrejmosť a môj deň sa zdá byť neúplný, ak ranný beh vynechám.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

Vďaka jóge a behu máme lepšiu kondičku a nebojíme sa skúšať nové veci. Najnovšie sa plánujeme zúčastniť podujatia Justwoman by Diva’s 15.7. v Bratislave. Už z názvu si postrehla, že ide čisto o ženskú vec. Presnejšie, ženské športové podujatie zložené z troch aktivít: z milovanej jógy, samozrejme, z behu a z paddleboardingu. Vieš, čo je na tomto podujatí skvelé? Nikto ti nemeria čas, nemusíš by ani profesionál v joge, behu či paddleboarde, ide o to, vyskúšať si niečo nové, oddýchnuť si, vyčistiť hlavu, zašportovať si s kamarátkami a zabaviť sa.

Ak sa pýtaš, čo je paddleboard, po krátkej rešerši môžem povedať, že ide o pádlovaciu dosku, na ktorej sa človek pohybuje vďaka dlhému pádlu. Pri tejto činnosti sa spevňuje množstvo svalov, zlepšuje sa rovnováha. Sama som na to veľmi zvedavá!

archív Justwoman by Diva’s

Justwoman by Diva’s ako podujatie zaručuje prežitie dňa aktívnym pohodovým spôsobom, s pozitívnou energiou, s dobrou kávou a s množstvom atrakcií určených len pre ženy. Najkrajšie na tom je, že účasťou na akcii s Ligou proti rakovine podporíš prevenciu proti rakovine krčka maternice.

Ak máš rada jógu, beh, rekreačný šport, super ľudí, nové veci a si za prospešné veci, dlho nepremýšľaj, zober kamarátku a príď aj ty. Viac sa dočítaš TU. A vôbec nemusíš mať stres, ak nie si “športový typ”. Hlavné je, aby šport bavil. Takže, vidíme sa?

Komentáre