Asi každé malé dievčatko malo vo svojom detstve minimálne jednu Barbie bábiku, ktorú zbožňovala a nechcela ju pustiť z rúk a dokonca ani nikomu požičať. Všetky bábiky mali ale jednu vec spoločnú. Vyzerali takmer úplne rovnako, boli vysoké, chudé a malým slečnám tak dávali nezdravý pohľad na ženskú krásu a to, ako by mala žena vyzerať. Veď ktorá z nás nechcela vyzerať ako modelka či krásna Barbie?

Tieto časy sú ale, našťastie, preč a dnes sa na trhu nachádzajú bábiky rôznych farieb či postáv. Počas februára sa pri príležitosti osláv mesiaca afroamerickej histórie spoločnosť Barbie spojila so stylistkou a dizajnérkou Shionou Turini, ktorá vytvorila špeciálne barbinky. Nájdeš medzi nimi bábiky rôznej farby pleti, rôznej výšky či postavy a dokonca aj takú, ktorá sedí na vozíku.

Shiona sa inšpirovala prvou čiernou bábikou Barbie, ktorá sa na trh dostala v roku 1980 a bola celá odetá v červenom. Svojho módneho ducha ale nechala poriadne vyšantiť a vďaka tomu vytvorila pre bábiky naozaj pozoruhodné outfity, ktoré by sme bez mihnutia oka nosili aj v reálnom živote. Ktorá bábika sa ti páči najviac?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.