instagram/explorerssaurus_

O tom, čo vo vzťahu musí fungovať a čo nie, sa hovorí veľa. Aj keď na lásku neexistuje žiaden návod, určité veci v nej nesmú chýbať, inak to jednoducho nejde. Ale ako je to s trávením spoločného času a záľubami? Sú alebo nie sú nutné na to, aby to dvom ľuďom klapalo?

Na jednej strane, protiklady sa priťahujú, no na tej druhej, ak nemajú podobné koníčky, ako chcú tráviť spoločné chvíle? Posteľ nikoho večne baviť nebude. V tomto môže fungovať jedine zlatá stredná cesta.

Keď sa pozrieme na situáciu, pri ktorej spolu žijú ľudia, ktorí majú vlastné a odlišné záľuby, prináša to svoje výhody aj nevýhody. K plusom patrí fakt, že dokážu fungovať aj bez seba a nezanedbávajú svoje záujmy či osobnostný rozvoj. Každý človek totiž potrebuje aj čas len pre seba.

Mínusom však je možnosť, že si vlastne vo vzťahu každý žije svoj svet osobitne. Tým pádom sa partneri nie len fyzicky, ale aj emocionálne od seba vzďaľujú. Ak nechcú dôjsť do bodu, kedy sa im vytratí láska a upadnú do stereotypu, musia sa snažiť a pracovať na tom, aby vedeli čas efektívne využiť aj spolu.

Aj v tomto však platí, že všetkého veľa škodí. Je naozaj skvelé, keď si nájdeš niekoho, s kým miluješ byť každú minútu dňa, s kým máte rovnaké záľuby, chodíte na rovnaké miesta a skúšate i rovnaké veci. No pri tom je potrebné vrátiť sa trochu naspäť k poznámke o čase iba pre seba.

Nonstop spolu? Z veľkého zamilovania a šťastia môže byť rýchlo ponorka. A znova sme v tom kolotoči, z ktorého sa dá zísť iba tak, že si partneri nájdu akýsi vlastný systém. Ten by mal pozostávať z toho, že si aktivity rozdelia na vlastné i spoločné. A hlavne pravidelné. Pretože v oboch spomenutých extrémoch to dlhodobo fungovať nebude.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating