Takmer každý v sebe ukrýva svojho démona, o ktorom sa bojí rozprávať. Toho svojho priznala aj speváčka Ronie, ktorá o sebe netají, že trpela úzkosťami. Na svojom Instagrame dala fanúšikom možnosť pýtať sa rôzne otázky. Tie sa týkali napríklad aj toho, či niekedy vyskúšala drogy.

Ronie prezradila, že okrem trávy mala skúsenosť s neznámou látkou, ktorú jej hodili na párty do pohára s pitím a bol to pekný bordel, ktorý už zažiť nechce. Po tomto priznaní však prišlo ešte jedno a oveľa väčšie. Veronika Adamičková alias Ronie o sebe odkryla tajomstvo, že dlhý čas bojovala so závislosťou na alkohole.

„Dnes sa o tom nebojím rozprávať, lebo už som túto časť seba prijala a viem, s čím alebo teda s kým žijem. Mala som ako dosť mladá problémy s alkoholom a po tom, ako som sa dostala do „showbizu“ sa to len prehĺbilo. Moji naozaj blízki vedia, aké zlé to so mnou bolo. Najprv som to brala ako srandu, veď sme mladí – ruka hore – popijeme… ale časom som prišla na to, že ma nič nejako nenapĺňa bez pohárika, a to ja som tých pohárikov bola schopná otočiť obrovské množstvo… a tu prichádzal problém,“ začala so svojou úprimnou spoveďou sympatická speváčka.

„Nekonečný kolotoč, takmer každý deň alkohol/párty/koncerty/domy/byty a takmer každý deň nie len pohárik, ale riadne veľa alkoholu a každé ráno hnusné stavy, kedy nič iné nepomohlo, ako ísť sa „zabaviť“ znovu. A z obyčajnej zábavy sa stal dennodenný zlozvyk, až sa vyvinula závislosť. Veľa ľudí vie, že neskôr prišli u mňa úzkosti a bolo to zapríčinené (mimo iné veci) aj týmto.“

„Chvalapánubohu, že prišli. Áno, znie to divne, ale keby neprišli, ja by som sa pravdepodobne nikdy nepoučila. A bohvie ako by som skončila. Keď prišli úzkosti a o nejaký čas sa zlepšili – ešte nejaký čas som pila, nevedela som sa odstrihnúť a to som brala v tom čase stále antidepresíva a nie slabé… no aj cez odporúčania doktorov som si išla svoje, takže naozaj brut combo som si dala.

A aby som nezabudla, samozrejme, že mi niekto ponúkol trávu a ja som ju neodmietla, však why not (len mi spustila úzkosti, čo strašné sa môže stať?). A to som si stále myslela, že nemám problém,“ priznala hudobníčka s nádherným hlasom.

Ako sama ďalej prezradila, po troch rokoch sa rozhodla, že to bude mať pod kontrolou a toto výročie oslávila prvým drinkom. Ďalším zlom prišiel cez leto, kedy sme všetci viac odviazaní a ona bola do tohto kolotoča vtiahnutá opäť. Ale vedela si povedať dosť.

„Po lete som sa prefackala a dala do poriadku a odvtedy to až na malé výkyvy môžem povedať, že držím za pačesy jak kráľovná. Viem si dať pohár vína a skončiť, viem sa zabaviť aj silnejšie na párty a potom v kľude mesiace nepiť. Dokonca som prestala po rokoch fajčiť. Všetko išlo ruka v ruke.

Nevravím, že mám vyhraté, myslím, že toto je celoživotná cesta, ale po rokoch môžem hrdo prehlásiť, že to mám pod kontrolou, viem kým som a snažím sa život v rovnováhe. A hlavne viem, že tým trpí veľa ľudí na Slovensku, je to obrovský počet,“ dodala na záver Ronie.

Je naozaj skvelé, že sa o takejto téme nebojí nahlas rozprávať, pretože práve pandémia spôsobila, že pijeme viac alkoholu a niektorí s tým začínajú mať naozaj problém. Závislosť na alkohole si však chce priznať len málokto.

zdroj: Instagram/ronieofficial
zdroj: Instagram/ronieofficial

zdroj: Instagram/ronieofficial
zdroj: Instagram/ronieofficial

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.