V akej polohe zvykneš spávať so svojím priateľom? Túlite sa k sebe alebo ste skôr otočení chrbtami k sebe a každý z vás má v posteli svoj vlastný priestor? Podľa nedávnej štúdie existujú polohy, ktoré vedú k rozchodu viac než ostatné.

Štúdie sa zúčastnilo takmer 4 786 rozvedených mužov a 4 987 rozvedených žien. Odborníci im kládli viacero otázok, no dôraz kládli najmä na ich spánkové zvyky. V akých polohách zvykli najčastejšie spávať pred tým, než sa rozviedli?

Odpovede boli viac-menej jednoznačné. Až 86 % respondentov uviedlo, že ich najčastejšou polohou na spanie bola tzv. ženská lyžička, kedy žena objíma zozadu chlapa. Na druhom mieste sa umiestnila poloha prekrížených nôh, ktorú uviedlo 82 % opýtaných.

Treťou polohou, ktorá viedla k rozchodu najčastejšie, bolo spanie chrbtami k sebe, ale bez akéhokoľvek dotýkania. Túto polohu uviedlo 78 % účastníkov výskumu. Na ďalších miestach sa umiestnila poloha „na vojakov“, kedy obaja ležia vystretí na chrbte ako vojaci bez toho, aby sa dotýkali. Niektorí muži dokonca neobľubujú ani polohu, kedy im žena leží na hrudi a oni ju objímajú okolo pliec.

A ktoré polohy boli uvádzané najmenej? Len 19 % respondentov uviedlo polohu, kedy je dvojica otočená tvárami k sebe a pritom sa objímajú. Druhou najmenej častou polohou bola s 26 % poloha chrbtami k sebe, ale s dotýkaním. Na treťom mieste skončila poloha tvárami k sebe, ale bez dotyku. Tú uviedlo 38 % opýtaných.

Tieto výsledky, samozrejme, nemusia byť úplne vážne a dôvody na rozvod dvojíc mohli byť rôzne. Každopádne je zaujímavé, že niektoré polohy sa opakovali naozaj často. Ak spávaš so svojím priateľom v jednej z daných polôh, asi by ste ju mali trochu obmeniť. Pre istotu. 🙂

 

Zdroj: bodyandsoul.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.