thoughtcatalog.com

Občas skutočne nevládzem. Nemyslím fyzicky, ale psychicky. Nesťažujem sa na svoj život. Mám okolo seba výborných ľudí, som zdravá, robím to, čo ma baví a vediem ho spontánne a zodpovedne. No svoj život som si musela pretvoriť od základov, pretože som už ďalej nechcela trpieť dnešnou dobou.

Bohužiaľ, poznám veľa ľudí, ktorí sa dnešnej dobe prispôsobili. Odmietli prejsť kus cesty, aby niečo vo svojom živote zmenili. Namiesto toho sa sťažujú, aký zlý život žijú, že všetci ľudia v ich životoch sú falošní a oni nemajú silu niečo zmeniť. To je hlúposť.

weheartit.com

Častokrát sa musím od istých vecí a ľudí odosobniť, aby som neskôr netrpela svojimi názormi a myšlienkami. Naozaj sa snažím ľuďom, ktorí prídu do môjho života dať niečo hodnotné, no nie každý to prijme. Ale to je v poriadku. Nie sme Matka Tereza, aby sme neustále ľudí zachraňovali.

Som sklamaná z dnešnej doby, ktorá ponúka zadarmo zábavu, no žiadne vnútorné a skutočné šťastie.

Som sklamaná z dnešnej doby, kde ak čítaš knihy a rád chodíš do prírody, si nudný a nezaujímavý človek.

Som sklamaná z dnešnej doby, kde ak máš vieru, si pravdepodobne slabý a divný.

napoleonfour.com

Som sklamaná z dnešnej doby, že ak chceš byť cool, musíš sa prispôsobiť.

Som sklamaná z dnešnej doby, že ak chceš byť krásna, musíš mať na sebe čo najviac makeupu a čo najmenej oblečenia. 

Som sklamaná z dnešnej doby, že ak chceš niekde zapadnúť, musíš sa hrať na hlúpu a lacnú.

V podstate ma to až mrzí. Snažím sa strániť ľudí, ktorí zo mňa vysávajú energiu a nič dobré mi do života neprinášajú. Som názoru, že život je krátky na to, aby som čítala zlé knihy, pozerala nudné filmy, bola v obklopení hlúpych ľudí a robila prácu, ktorá ma vyčerpáva. A to dnešná doba ponúka. Zadarmo. Stačí sa prispôsobiť. No ja nie som ochotná sa podmaniť. Áno, občas som naozaj unavená z dnešnej doby, ktorá nám diktuje, akí máme byť, ako sa máme obliekať a správať. Nedovolím, aby mi niekto diktoval ako mám vyzerať, ako sa mám správať, koho mám milovať a komu sa mám podvoliť.

Prosím, dievča, žena, nenechaj sa ovplyvniť dnešnou dobou. Nebuď z nej sklamaná. Jednoducho si vytvor svoj život plný šťastia a dobrých ľudí. Ži pre seba a pre tých, ktorí si to skutočne zaslúžia, pretože jedine vtedy môžeš život plnohodnotný a krásny život.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife