keď otehotnieš nečakane

Nečakané tehotenstvo poriadne prekvapí každú jednu ženu. Nie je to tak, že by sa pozrela na test a povedala: „Super, som tehotná!“ Keď nečakane otehotnieš, žiadne fanfáry sa konať nebudú. 

Úprimná pravda je, že sa na túto situáciu nedá nijako pripraviť.

O tom hovorí už len označenie, že ide o nečakané tehotenstvo. A stať sa to môže komukoľvek. Tvojej kamarátke, sestre, mame, známej, spolužiačke, no dokonca aj tebe.

Pravdou tiež je, že žena, ktorej sa to stane, môže v prvom momente cítiť veľký chaos. Búrku pocitov, ktorá sa odohráva v jej vnútri, si nikto iný nevie predstaviť. V hlave sa jej vynoria mnohé otázky, výčitky, pochybnosti, zranenia z minulosti a ďalšie veci, ktoré bude v tom momente ľutovať alebo preklínať.

Žena pri západe slnka
zdroj: Pexels/cottonbro

Avšak, nasledovať by malo uvedomenie si, že nič nie je náhoda. Všetko v živote sa deje preto, lebo to má konkrétny dôvod a zmysel. Možno ho žena, ktorá otehotnela náhodou a bola to nehoda, ešte nevidí, ale za pár týždňov, mesiacov či možno rokov tomu uverí. Keby to tak niekto „veľký“ nechcel, neotehotnela by.

Život sa po dieťati zmení od základov a to by si mala uvedomiť ako ďalšie. Už nikdy nebudú veci také, aké bývali predtým. Dieťa dá všetkému nový rozmer, ktorému rozumejú len rodičia. Len oni, lebo len oni si prešli všetkými situáciami.

Žena s tehotenským bruškom
zdroj: Unsplash/Jonathan Borba

Drahá, ak sa nachádzaš v podobnej situácii, ver tomu, že v blízkej budúcnosti ti bude dávať všetko zmysel. Dieťa ťa zmení, vďaka nemu dospeješ, otvorí ti oči, spomalíš, nebudeš negatívna a pochopíš, že kde niečo končí, niečo nové začína.

Hoci nie si na rolu matky vôbec pripravená, zvládneš ju s bravúrnosťou a ľahkosťou. Keď sa budeš dívať do tých malých očiek, ktoré porodíš, pochopíš, o čom je toto všetko. Budeš rozumieť, prečo sa to stalo práve tebe, aj keď možno v nesprávnom čase (a možno, bohužiaľ, aj s nesprávnou osobou).

Úprimná pravda je, že koniec koncov, keď si budeš o pár rokov rekapitulovať život, povieš o svojom tehotenstve ako o najlepšej veci, ktorá sa ti stala. Naozaj, ver tomu. Aj nečakané tehotenstvo môže byť krásne, keď máš okolo seba dostatok podpory a lásky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating