unsplash.com

Ležíš na posteli, hlava ponorená do matracu, telo nevnímaš a myseľ nezvládne ďalší nezmysel.

Predstav si celé poobedie strávené tými najkrutejšími posilňovacími cvikmi. Už to cítiš ? Nevládzeš pohnúť ani prstom, si vyšťavená, zmorená. Myslíš buď na horúcu vaňu alebo ľadovú sprchu v nádeji, že sa postavíš naspäť na nohy. Čo dodať, trochu si to prehnala a si absolútne vyčerpaná. Rovnaký stav zažije raz za čas aj tvoja myseľ. Teda dúfam, že aj tvoja.

foto: unsplash.com

Neznamená to nič iné, než to, že máš za sebou hektické obdobie plné stresu, riešenia bez riešenia, premýšľania a všetkého už je „too much“. Hlava ti išla posledné obdobie vybuchnúť. Kedy sa to skončí ? Prirodzene má prísť obdobie myšlienkovej neaktivity. Oddychu. Vypnutia. Volaj to ako chceš. U mňa vtedy nastanú takzvané TRI  P :

  1. Posledná struna

Všetko beží, problémy prichádzajú, odchádzajú.  Zvládla si toho naozaj veľa. No zrazu ti niekto uchmatne poslednú veľkosť vyhliadnutých šiat a teba už zalieva plač. Nezmyselné, neprekvapujúce, nepodstatné a i tak ťa to skolilo. Všetko sa nahromadilo a už si to ďalej nevydržala. Bola to posledná struna. Pozitívum ? Pre tentokrát je posledná.

foto: unsplash.com

  1. Prací deň

Všetko z teba opadlo. Hoci problémy by tu stále boli a filozofické otázky stále prúdia okolo teba, ty nemáš záujem. Tvoja myseľ má deň voľna, takú peknú nedeľu nič nerobenia alebo „laundry day“, kedy sa preperie všetko, na čo sa už čistou hlavou nedalo pozerať.

  1. Pravá ty

Konečne si plná energie so širokým úsmevom na perách. Všetko zrazu vyzerá úplne inak a nechápeš svoj predpotopný pohľad na posledné dni. Ľahkosť, voľnosť, šťastie- nová ty.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com

foto: unsplash.com

Nemám to ničím či nikým, okrem seba, potvrdené, no dúfam, že ty si prikývla aspoň na jedno P. Znie to vtipne ja viem. Pravidlo troch P sa nedeje asi často, sama som to zažila až v poslednej dobe, možno som konečne dospela. Hoci takto zaškatuľkované to vyzerá veľmi jednoducho, viem, že to tak nie je, neboj.

A ešte niečo, zažije to každá z nás, vo väčšej alebo menšej miere, no neznamená to, že sme slabé, ale len to, že sme boli až pridlho silné.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife