Som lepšia, keď som bez ľudí, ktorí si ma nevážia. Ktorí ma len ponižujú a smejú sa mi. Som lepšia, keď nemám pri sebe ľudí, pri ktorých by som nemohla byť sama sebou.

Som lepšia, keď som s ľuďmi, ktorí sú dobrí pre moje psychické zdravie a dušu. Kedy viem, že sa môžem smiať na plné hrdlo a nikto ma za to neodsúdi. Kedy viem, že môžem povedať môj názor a nikto sa na mňa nebude škaredo dívať. Kedy viem, že som v pohode a cítim lásku.

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash.com

Ľudia, ktorí nám ubližujú, by mali byť v našom živote iba raz. Dovtedy, kým nám neublížia. Ak nám raz ublížili, môžu to urobiť znovu. Preto by si im mala odpustiť, ale odísť od nich. Mala by si byť bez nich, pretože to nie je to, čo chceš.

Ty chceš pravých priateľov. Ty chceš, aby ťa niekedy priatelia zavolali von bez toho, aby si sa im musela pripomínať. Ty chceš, aby si na teba spomenuli, keď máš narodeniny bez toho, aby im to oznámil facebook. Ty chceš, aby boli pri tebe pretože to chcú oni, nie preto, pretože to chceš ty.

Chceš nenútené priateľstvo. Prirodzené a láskavé.

Som lepšia, keď som bez ľudí, pri ktorých musím prosiť o pozornosť. Som lepšia, keď som bez ľudí, ktorí sa usmievajú, ale za chrbtom ma ohovárajú. Som lepšia, keď viem, že takýchto ľudí si držím ďalej od môjho života. Nedávam im šancu zasahovať do môjho života a ani do mojej osoby.

Som lepšia, ak som bez nich, pretože len vtedy dokážem rásť. Vtedy sa dokážem naplno venovať samej sebe a robiť veci, ktoré ma napĺňajú. Vtedy sa dokážem uvoľniť a myslieť na pekné veci.

Rozhodni sa aj ty, akých ľudí chceš mať pri sebe. Aké priateľstvo chceš mať vo svojim živote. Ja verím, že sa rozhodneš správne, tak ako ja.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.