unsplash.com

Som šialený introvert, ktorý od tohto sveta nečaká veľa, no mnoho mu dáva. Usmievam sa na tento svet už dlhú dobu a som rada za to, aká naozaj som. 

A aká vlastne som?

Šialene usmievavá v tých správnych chvíľach. Šialene rozumná v tých správnych rozhodnutiach. Šialene tichá, v tých správnych rozhovoroch. Šialene vnímaná v tých správnych okolnostiach.

Si taká aj ty? Ver mi, že nemáš dôvody pre nejaké obavy. A vieš prečo? Lebo to, aká si ťa robí tou jedinečnejšou ženou na tomto svete. A buď si istá tým, že ľudia ťa majú radi práve preto.

Lebo si občas tá hanblivá žena, ktorá by niekedy zaliezla do svojej postele s knihou v ruke, pokojne aj na celý víkend. Páčilo sa ti to tak a tvoji najbližší priatelia to úplne rešpektovali. Lebo to bol tvoj spôsob ako prežiť na tomto zvláštnom svete.

Pre mnohých ľudí som bola často tá čudná, nevýrazná, nekolektívna.. No sama pre seba som bola výnimočná. Lebo v mojom okolí som nenašla niekoho, kto by sa mi podobal v týchto „neprípustných“ vlastnostiach. A naozaj mi to vtedy nevadilo. 

Ale svoje spriaznené duše som už našla. Síce tie správne som našla až s určitým odstupom času a niekoľko kilometrov ďalej, ale predsa. Chápu ma a podporujú vo všetkom čo robím. A tiež som rada za to, že ma berú ako tú ich malú Maťku, ktorá ešte objavuje svet a nové veci na ňom.

Často mnohé noci prebdiem a premýšľam nad viacerými okolnosťami, ktoré sa v mojom živote udiali. A nie vždy je to tak značne jednoduché. 

Nerozumiem si so značným počtom neznámych ľudí, neviem pochopiť rozličné charaktery, poprípade nové názory. Nezačnem komunikovať s cudzími ľuďmi, no napriek tomu, keď sa ma opýtajú na cestu alebo smer, s úsmevom na tvári im pomôžem. A v zápätí na to si pustím hudbu, a vrátim sa do svojho sveta.

zdroj: unsplash.com

A aké slová venujem tebe, introvertnej osobe, ktorá sa rada usmieva na svet?

Pokojne choď na prechádzku do lesa, sadni si na deku a počúvaj to ticho prírody. Buď to kreatívne žieňa, ktoré sa nebude báť vysloviť svoj vlastný názor. Aj vtedy, ak by bol úplne odlišný od tých ostatných.

Uvar si obľúbenú kávu alebo čaj a buď žieňa, ktoré v noci nepôjde spať, lebo bude mať motiváciu niečo namaľovať alebo prečítať. Buď navždy sama sebou, aj keby sa ti náhodou v niečom nedarilo. 

Lebo naozaj si skvelá taká aká si, prosím nezabudni na to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife