Na najnovšej obálke britskej verzie prestížneho časopisu ELLE sa po prvýkrát v histórii objavil človek, ktorý sa necíti byť ženou ani mužom. Britsko-austrálsky model, Olly Eley, sa narodil ako žena, no po rokoch trápenia sa vo vlastnom tele dnes o sebe hovorí ako o bezpohlavnej bytosti.

Na júnovej obálke časopisu sa tak prvýkrát objaví niekto, kto podľa vlastných slov dlhé roky bojoval so svojou identitou a zastal v akomsi medzipriestore. „Nikdy som sa necítil ako žena, ale neskôr som sa necítil ani ako muž. Keby existovala tenká čiara, ktorá by spájala obidve pohlavia, bol by som bodkou plávajúcou niekde medzi nimi, ale nebol by som celkom na čiare. Je to jediný spôsob, ako to môžem opísať,“ vyjadril sa Olly.

V rozhovore uviedol, že dlhé roky svoje telo neznášal a opovrhoval ním, keďže sám netušil, či je ženou alebo mužom. Po rokoch trápenia, v čase, keď sa presťahoval do Austrálie, uvedomil si, že sa nemusí pripútavať iba k jednému pohlaviu. A že sa vôbec k žiadnemu pripútavať ani nemusí. Objavil miesto „medzi“, kde sa konečne cíti byť niekým.

Po rokoch opovrhovania telom, s ktorým som sa narodil, neschopný nijako súvisieť s pohlavím, ktoré mi bolo pridelené pri narodení, som konečne našiel spôsob existencie vo svete, ktorý mi dával zmysel.“

Olly chce odkázať najmä mladým ľuďom, ktorí sa cítia rovnako, že je úplne v poriadku nebyť ani ženou ani mužom. „Prial by som si, aby mi niekto počas detstva povedal, že môžem byť kýmkoľvek, kým chcem byť, robiť všetko, čo chcem, a že som aj taký plnohodnotný a dôležitý. Trans a nebinárne deti musia počuť, že sú krásne a hodné lásky a plnohodnotného života.“

Mnoho žien, ktoré prejdú zmenou pohlavia si nechajú odstrániť popr*ie. V jeho prípade to však tak nie je. Keďže sa necíti byť ani mužom, bol by to pre neho zbytočný krok, ktorý by lásku k jeho telu nezmenil. Radšej si hrudník zväzuje, aby pôsobil plocho.

Extravagantnejšiu foto novej titulky ELLE UK nájdeš TU

Zdroj: dailymail.co.uk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.