Photo by Daria Shevtsova from pexels.com

Mnohé sociálne siete nás zahrnuli do diania sveta, celebrít, priateľov, rodiny. Zrejme už aj ty máš insta a si v centre diania.

Prečo sme viac otvorenejší prostredníctvom instagramu? Vieme tam vyjadriť svoje city a aktivity, ktoré momentálne vykonávame. Najviac každého ohúria príbehy, ktoré zmiznú po dobe 24hodín. Kto si nestihne všimnúť jeho smola.

Teraz k veci. Myslíš si, že ti insta prospieva? Poviem ti, v čom je dobrý. Dobrý je v tom, že vieš odhaliť a prezentovať svoje názory. Máš tam skupinu ľudí, s ktorými sa chceš podeliť o svoj každodenný život. Vieš si tam pozrieť kohokoľvek, kto má samozrejme prístup pre verejnosť. Môžeš tam dostávať správy od širšej spoločnosti, môže ti napísať američan, španiel, nejaká prestížna spoločnosť, dokonca ti môžu ponúknuť prácu. Ide o prezentovanie svojho ja. Svojho života, ako si s ním spokojná a ako si ho užívaš. Tieto momenty môže s tebou zdieľať x ľudí. Predstav si, že si momentálne dáš fotku ako čítaš knihu, alebo ako sa korčuľuješ. Vieš koľko ľudí práve teraz vykonáva tú činnosť, alebo ťa v tom podporuje? Urobíš si selfie, kde si nesmierne šťastná. Vieš koľkým ľuďom si vyčarila úsmev na tvári?

Na insta si môžeš vymyslieť meno/prezývku, akú chceš, čo samozrejme je možné všade. Na insta nám to príde prirodzené a v pohode. Je pre nás lepšie dávať story a fotky na insta než na facebook. Fb má každý, insta nemajú ešte všetci, a keď aj majú nie všetci ťa musia sledovať.

V insta sledujeme tanec, štýl, módu, prírodu, varenie a pod. Máme tam všetko, na čo si zmyslíme. Vieme sa inšpirovať a takisto my vieme byť inšpiráciou pre niekoho. Napríklad tam zverejníme nejakú činnosť, ktorú vykonávame a niekto o ňu bude mať záujem, alebo priateľ zistí, že ty robíš niečo naviac, niečo, čo ťa baví. Či je to štrikovanie alebo výroba domácich mydiel. Vieš sa tam lepšie predať a prezentovať.

Vieme prostredníctvom neho vyjadriť svoje emócie, ako sa máme, ako sa cítime, čo alebo kto nám urobil deň krajším. Ide tu o pocity, ktoré vyjadrujeme, myšlienky, ktoré vieme vysloviť.

Samozrejme, že nie je všetko o sociálnych sietiach. Inšpiruj sa, využívaj svoj život a s hrdosťou ho prezentuj, ale nezabúdaj na skutočnosti, ktoré sú okolo teba.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife